Kultūra

2019.03.01 22:48

Martyno Mažvydo bibliotekoje – paroda, kurioje galima išvysti dekoracijas iš „Sveikinimų koncerto“

Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta dailininkės, scenografės Gražinos Marijos Masytės-Baskienės kūrybos paroda. Dailininkės sukurtas dekoracijas laidoms, televizijos spektakliams daugelis matę LRT TELEVIZIJOS eteryje.


Septintajame dešimtmetyje, kai jauna dailininkė pradėjo dirbti televizijoje, kartu su kolegomis turėjo užduotį meniškai pristatyti ir žemdirbių konkursą, ir televizijos spektaklius, ir „Dainų dainelę“. G. M. Masytė-Baskienė yra daugelio pirmųjų televizijos transliacijų scenografė. Menininkė sako, kad nors televizija dar buvo nespalvota, ji kūrė jas spalvingai, kad žmonės studijoje jaustųsi geriau.
„Ieškojau ne tik spalvų bet ir faktūrų. Tie netradiciniai dalykai būdavo kaskart kaip performansas“, – kalba scenografė.
Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekos meno erdvėje atidaryta paroda, kurioje menininkė pasirinko parodyti tik vienos laidos – „Sveikinimų koncerto“ dekoracijas. Autorė sako, kad dažnai žmonės neišvysdavo viso scenografijos grožio, nes operatoriai apkarpydavo rodomą vaizdą, todėl fotografuodavo savo darbus ir šiandien gali juos parodyti. Šalia scenografijos – meistriškai G. M. Masytės-Baskienės nulietos akvarelės. Ypatinga šviesa, tolumon viliojanti erdvė – menininkė sako akvarelę visada liejanti gamtoje.
„Pasitiesiu ant žemės polietileną ir lieju. Susidedu dažus ir popierių ant žemės ir pusvalandį dirbu“, – pasakoja ji.
G. M. Masytė-Baskienė yra žinoma teatro scenografijų kūrėja. Teatro kritikai ją vadina modernios scenografijos pradininke. Jos darbai Kauno ir Klaipėdos dramos teatrams pasižymėjo minimalistine plastine kalba.