Kultūra

2014.10.07 10:48

Bus tvarkomi Trakų Galvės ežero tiltai

BNS2014.10.07 10:48

Kitąmet ketinama tvarkyti Galvės ežero tiltus, vedančius į Trakų salos pilį. Darbams planuojama skirti iki 3 mln. litų.

Kitąmet ketinama tvarkyti Galvės ežero tiltus, vedančius į Trakų salos pilį. Darbams planuojama skirti iki 3 mln. litų.

Trakų istorinis muziejus Centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbė tilto iš miesto į Karaimų (Karvinės) salą remonto viešąjį pirkimą, ketinama tvarkyti ir antrąją, iš salos į Trakų pilį vedančią tilto dalį.

Muziejaus direktorius Virgilijus Poviliūnas BNS sakė, kad abu tiltus tvarkyti nuspręsta jau prieš beveik trejus metus, kai buvo parengtas ir planuojamų darbų projektas.

„Bėdos yra tos, kad tiltai jau savo atgyveno, ypač medinė danga. Mes planuojame restauruoti ir gelžbetoninę dalį. Tad viskas priklausys nuo finansavimo. Šiemet bus paruošiamieji darbai, realiai tvarkymas prasidės kitais metais“, – sakė V. Poviliūnas.

Anot jo, didžiausias reikalavimas statybininkams – remontas neturi trukdyti lankytojams, tad nemaža dalis pinigų bus skirta įrengti laikiniems pontoniniams tiltams, kurie bus nutiesti šalia dabartinių.

„Nemaža suma teks pontono įrengimui. Abiem tiltams numatyta apie 3 mln. litų, bet konkreti suma paaiškės, kai įvyks konkursas, parodys darbų eiga – reikia sutvarkyti ir tiltų konstrukcijas, ir apšvietimą“, – teigė muziejaus direktorius.

Lėšas tiltams tvarkyti planuojama skirti per Lietuvos kelių direkciją. Anot muziejaus direktoriaus, tiltų atnaujinimo darbai neturėtų užtrukti daugiau nei dvejus metus.

Tiltai nėra istorinė vertybė – jie pastatyti 1977 metais, paskutinį kartą medinės tilto konstrukcijos buvo keistos prieš 15 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt