Kultūra

2015.09.08 13:45

Prasideda festivalis „Vilnius Jazz 2014“

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Spalio mėnesį Vilnius išsiskiria džiazo muzika. Antradienį prasideda dvidešimt septintasis Vilniaus džiazo festivalis.  

Spalio mėnesį Vilnius išsiskiria džiazo muzika. Antradienį prasideda dvidešimt septintasis Vilniaus džiazo festivalis.

Įžanginis koncertas sostinės Piano.lt salėje skirtas dažnam festivalio svečiui, saksofonininkui Liudui Mockūnui. Antradienį muzikantas improvizuos su savo trio. 

Tai bus vienas iš trijų festivalio projektų, kuriuose dalyvaus L. Mockūnas. Festivalio organizatoriai sako, kad šis muzikantas šiandien yra populiarus užsienyje, todėl jo tiek daug bus ir festivalyje. 

„L. Mockūnas jau beveik dešimtmetį bendradarbiauja su vienu iš pačių ryškiausių ir kūrybingiausių Danijos naujojo džiazo kolektyvų „New Jungle orchestra“. L. Mockūnas ten yra kviestinis, specialus svečias. Natūralu, kad ir „Vilniaus Jazz“ festivalyje danai pasirodys su juo“, – sako festivalio vadovas Antanas Gustys.

Nebe pirmus metus Vilniuje pasirodantys Japonijos džiazo atlikėjai ir šiemet neaplenks festivalio: piano.lt salėje koncertuos pianistė Aki Takasė. 

Prieš 27-erius metus, pirmajame Vilniaus džiazo festivalio koncerte, grojo šios pianistės vyras, taip pat pianistas Alexanderis fon Schlippenbachas. Džiazo ikona dar vadinama japonų atlikėja – ne vienintelė legendomis apipinta festivalio viešnia.

„Šiais metais mes išgirsime tris savo šalių džiazo korifėjus, džiazo pradininkus, džiazo tėvus“, – teigia A. Gustys. 

Trys didieji džiazo meistrai – tai čekų pianistas Emilis Viklickis, slovakų vokalistas Peteris Lipa su grupe ir kompozitorius, pianistas Viačeslavas Ganelinas. 

Jis šį kartą su vokaliste ir multiinstrumentalistu į Lietuvą atveš Izraelio džiazą. Vilniuje, Rusų dramos teatro scenoje, jam talkins perkusininkas Arkadijus Gotesmanas.

Festivalio organizatoriai sako, kad šiemet devintą kartą vyks ir jaunųjų atlikėjų konkursas. Improvizacijų muzika Vilniuje skambės iki spalio 22-osios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.