Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Pirmoji juvelyro A. Gudišausko paroda žymi naują gyvenimo ir kūrybos etapą

Juvelyras Andrius Gudišauskas vilniečiams pristatė pirmąją autorinę parodą „Pradžia“.

Juvelyras Andrius Gudišauskas vilniečiams pristatė pirmąją autorinę parodą „Pradžia“.

Sidabro, plieno ir kitų metalų papuošalai bei aksesuarai – A. Gudišausko vizitinė kortelė. Pirmojoje jo autorinėje parodoje „Pradžia“ – naujai sukurta papuošalų kolekcija bei darbai iš ankstesnių ciklų.

„Šioje parodoje pristatau keletą darbų iš ciklų. Tęsiu temą apie stimpanką, kuris man daro įtaką. Taip pat yra ciklas „Pakrantė“ – penkių žiedų rinkinys. Tai yra mano prisiminimas iš kelionės iki jūros. Taip pat nauja kolekcija. [...] Siekiau sukurti funkcionalią, minimalistinę, savito dizaino nešiojamą juvelyrišką“, – sako A. Gudišauskas.

Juvelyrika, pasak kūrėjo, yra ne tik žiedai ar auskarai – tai nešiotojo gyvenimo dalis. Pats savo dirbiniais nuolat besipuošiantis juvelyras teigia, kad jam patinka kurti ne tik papuošalus.

„Juvelyrika man neapsiriboja žiedu ar pakabučiu. Aš ir diržo sagtis, ir ausinukus darau, man tai yra plati sistema. [...] Aš labai konstrukciškai žiūriu į papuošalą. Jis yra kaip architektūrinis namas. Aš jį pradedu statyti nuo pamatų ir pabaigiu stogu, – teigia juvelyras.

Telšiuose mokslus baigęs A. Gudišauskas atskleidžia, kad nuo šiol kurs tik Vilniuje. Paroda, pavadinta „Pradžia“, simbolizuoja naują gyvenimo ir kūrybos etapą.

„Šiais metais pradėjau dirbti pats kaip juvelyras – pats sau. Tiesiog pribrendau tam, kad reikia surengti savo autorinę parodą. Padirbau keliose firmose, pasisėmiau techninių žinių ir atėjo laikas pasirodyti. Todėl ir paroda vadinasi „Pradžia“ – nauja pradžia Vilniuje“, – sako A. Gudišauskas.

A. Gudišausko paroda veiks iki spalio 31 dienos. Ji eksponuojama Vilniuje, juvelyrės Giedrės Gedaminskienės studijoje. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi