Kultūra

2015.09.08 13:45

Spektaklis-žaidimas „Feast Fashion“ atkreipia dėmesį į atstumtas socialines grupes

Ieva Balsiūnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Vilniuje, buvusiuose Profsąjungų rūmuose, Oskaro Koršunovo teatras pristato mados spektaklį-žaidimą, kurio esmė – nuotakų, kurioms sukneles kūrė bedarbiai, varžybos.

Vilniuje, buvusiuose Profsąjungų rūmuose, Oskaro Koršunovo teatras pristato mados spektaklį-žaidimą, kurio esmė – nuotakų, kurioms sukneles kūrė bedarbiai, varžybos.

Dvi jaunos režisierės –  lietuvė Simona Biekšaitė ir estė Marit Sirgmets pristato projektą „Feast Fashion“. Merginos savo kūryba nusprendė atkreipti dėmesį į visuomenės atstumtas socialines grupes.

„Praėjusį rudenį praleidau Niujorke, tačiau nutiko taip, kad nedelsdama turėjau grįžti į Estiją. Įsikūriau savo senelių namuose, mažame miestelyje, kuriame retai matydavau net artimiausius kaimynus. Gyvendama ten, ėmiau pastebėti kitokius, visuomenės atstumtus žmones. Pamaniau, kas būtų, jei scenos šviesas atsuktume į juos?“ – pasakoja režisierė M. Sirgmets.

„Bedarbiai mus domina kaip socialinis kontingentas, kaip sluoksnis, nes dažnai visuomenėje nėra labai smagu ir priimta apie tai kalbėti“, – teigia režisierė Simona Biekšaitė.

Projekte „Feast Fashion“ bus pristatoma vestuvinių suknelių, pagamintų iš senų audinių, kolekcija. Jos autoriai – mažame Estijos miestelyje, Kadrinoje, gyvenantys bedarbiai.

Renginyje vyks pačios nelaimingiausios nuotakos rinkimai. Lemiamo balsavimo teisę turės žiūrovai. Spektaklyje dalyvaus ir įvairių sričių profesionalai, kurie dalysis savo patirtimi, patarimais ir mintimis apie nedarbą.

„Konkurso dalyvis kiekvieną kartą eidamas per podiumą suklumpa. Ir jeigu podiumas simbolizuotų kiekvieno iš tų bedarbių gyvenimą, tai modelis tarsi reprezentuoja bedarbių problemas ir jų patiriamas kliūtis: dėl ko jie suklumpa ir dėl ko jie negali pasiekti savo tikslų, kai kiti sėkmingi žmonės tuo podiumu praeina ir išeina“, – aiškina S. Biekšaitė.

Bedarbių kurtas sukneles spektaklyje pristatys Oskaro Koršunovo teatro aktoriai. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.