Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Vilniuje iškilmingai paminėta Muzikos diena ir AGATA jubiliejus

15min.lt, žmonės.lt 2015.09.08 13:45

„Šiandien švenčiame Tarptautinę muzikos dieną, o AGATA švenčia jubiliejų“, – spalio 1-osios vakarą Vilniaus „Pirklių klube“ sušuko aktorius Rolandas Kazlas. Čia vyko Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA 15-ojo jubiliejaus padėkos vakaras ir Pasaulinės muzikos dienos minėjimas.

„Šiandien švenčiame Tarptautinę muzikos dieną, o AGATA švenčia jubiliejų“, – spalio 1-osios vakarą Vilniaus „Pirklių klube“ sušuko aktorius Rolandas Kazlas. Čia vyko Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA 15-ojo jubiliejaus padėkos vakaras ir Pasaulinės muzikos dienos minėjimas.

Tris padėkos stygas „Už pirmąjį transliuotojų indėlį atlikėjams ir muzikos leidėjams“ atsiėmė Lietuvos televizijų – LRT, LNK ir TV3 – atstovai.

Į renginį rinkosi pakiliai nusiteikę lietuviškai muzikai neabejingi muzikos, kino, teatro atstovai – dainininkai, aktoriai, prodiuseriai, vaizdo ir garso įrašų leidėjai, verslo atstovai. Pasak organizatorių, ši šventė ypatinga ir tuo, kad šiandien visame pasaulyje minima Tarptautinė muzikos diena.

Į iškilmingą ceremoniją atvyko operos solistė Kristina Zmailaitė, Giedrė Kilčiauskienė, Vytautas Juozapaitis su žmona, Dominykas Vaitiekūnas, Veronika Povilionienė, Aistė Smilgevičiūtė, prodiuseris Martynas Tyla, aktorius Saulius Siparis, aktorės Vaiva Mainelytė, Nijolė Narmontaitė su vyru Pauliumi Kovu.

Renginyje dalyvavęs Martynas Tyla džiaugėsi, kad Lietuvoje vis garsiau kalbama apie Pasaulinę muzikos dieną. „Tai – muzikantų profesinė darbo diena. Labai smagu, kad ją kartu paminėti susirenka ne tik muzikantai, bet ir aktoriai – tai visus jungianti šventė“, – portalui Žmonės.lt sakė prodiuseris.

Pasak jo, nereikėtų pamiršti ir jaunų atlikėjų, kuriems tokie renginiai – puiki proga susipažinti su jau daug pasiekusiais kūrėjais. „Geri muzikantai visada anksčiau ar vėliau užlips į sceną. Svarbiausia – tikėti savo muzika, eiti į priekį ir niekada nenuleisti rankų“, – linkėdamas sėkmės jauniems talentams kalbėjo M. Tyla.
 
Vakaro svečiams muzikinius pasirodymus pristatė Aistė Smilgevičiūtė, Rokas Radzevičius kartu su choru. Svečius sveikino liaudies dainų atlikėjos Akvilės Kaliaušytės ir gitaristo Tado Umbraso duetas.

„Šią dieną pažymiu pirmą kartą. Jei atvirai, iki tol net nežinojau, kad tokia yra. Tačiau šiandien koncertuoju ir manau, kad tai diena, kai galime pagerbti garsius muzikantus, o tuo pačiu atkreipti dėmesį į save“, – Žmonės.lt sakė Aistė Smilgevičiūtė.
 
„Ši diena jungia mus visus – televizijos, kino, teatro, muzikos žmones. Ši diena skirta tam, kad gerbtume vieni kitus ir puoselėtume legalią muziką“, – sakė Rimantas Bagdzevičius, AGATA tarybos pirmininkas.

Renginio metu, kurį vedė aktorius Rolandas Kazlas, buvo įteikta 14 specialiai padėkos vakarui sukurtos arfos stygų, įrėmintų stikle. Jas gavo tie, kurie per 15 metų labiausiai prisidėjo prie legalaus lietuviškos muzikos transliavimo ir populiarinimo.

Pirmosios padėkos stygos „Už pirmąjį žingsnį“ buvo įteiktos asociacijos steigėjams Gintarui Songailai, Kęstučiui Pūkui, Rimantui Ališauskui, Gintautui Babravičiui ir Rimantui Bagdzevičiui.

Apdovanojimas „Už tai, kas AGATA yra dabar“, keliavo į Liudmilos Balcevič, pirmosios asociacijos direktorės, rankas. Pasak organizatorių, šis žmogus nešė ir puoselėjo asociacijos idėją iki pat šių dienų.

Tris padėkos stygas „Už pirmąjį transliuotojų indėlį atlikėjams ir muzikos leidėjams“ atsiėmė Lietuvos televizijų – LRT, LNK ir TV3 – atstovai. Šiuos laureatus paskelbė Laurynas Šarkinas.

Už atsidavimą ir tikėjimą asociacija AGATA viena iš arfos stygų buvo paskirta a.a. Vytautui Kernagiui.  Ją atsiėmė maestro sūnus Vytautas. V. Kernagio atminimui jo sukurtą dainą „Milžinai“ atliko ilgametis dainininko bendražygis scenoje Andrius Kulikauskas ir aktorius bei muzikantas Saulius Bareikis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi