Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

LNDT kviečia į pirmąją sezono premjerą

Penktadienį į pirmąją šio sezono premjerą kviečia Nacionalinis dramos teatras, spektaklį „Keletas pokalbių apie (Kristų)“, jo autoriai – jauni kūrėjai dramaturgė Teklė Kavtaradzė ir režisierius Tadas Montrimas.

Penktadienį į pirmąją šio sezono premjerą kviečia Nacionalinis dramos teatras, spektaklį „Keletas pokalbių apie (Kristų)“, jo autoriai – jauni kūrėjai dramaturgė Teklė Kavtaradzė ir režisierius Tadas Montrimas.  

T. Kavtaradzės pjesės „Keletas pokalbių apie (Kristų)“ skaitymas buvo pristatytas pernai per „Naujosios dramos dienas“. Po metų Nacionaliniame dramos teatre šią pjesę stato režisierius Tadas Montrimas, šiuo metu režisūrą studijuojantis Maskvoje. Pjesės autorė sako, kad pjesė tai jaunų žmonių pokalbių fragmentai, per dialogus ir monologus gilinamasi į žmonių santykius.

„Tai ne linijinis pasakojimas, ne koliažinės istorijos, jos tarpusavy susijusios, daugiau tai nuotrupos iš pokalbių monologų ir dialogų, kuriuos vienija tema, kurią sunku nusakyti, tai apie paieškas apie ryšio vienų su kitais, dėl to staiga skliausteliuose lieka daugiau kaip simbolis ar tema, bet tai nėra religinis spektaklis svarbu tą pasakyti, iš dalies, kaip kas supras. nesinori, kad tai atbaidytų ar pritrauktų neteisingai“, – pasakojo dramaturgė T. Kavtaradzė.

Pjesėje veikia 14 personažų, spektaklyje jų kiek mažiau ir ne visi yra matomi. Spektaklyje juos kuria aktoriai Dovilė Karaliūtė ir Adelė Teresiūtė-Aukštikalnė, Rokas Petrauskas Vygantas Vadeiša ir Eglė Špokaitė. Režisierius sako, kad pjesės temos -žmonių susvetimėjimas, vienatvė jam svarbios.

„Šiandien žmogus daug nepasako, mes atrodom laimingi, atrodom visko turintys turtingi, pasipuošę, susitvarkę, man atrodo, nemadinga būti silpnam ir žmogui kuris rodo savo jausmus, kuris nebijo jų įvardinti jis dažnai laikomas silpnu žmogum, kuris XXI a. neturi apsauginio skydo, tas, kur atviras tas silpnas, norisi tą požiūrį griaut, norisi padrąsinti žmones pasakyti gražius žodžius“, – kalbėjo režisierius T. Montrimas.

Spektaklis bus vaidinamas penktadienį ir sekmadienį kamerinėje teatro erdvėje studijoje, pasak režisieriaus norėjosi sukurti jaukesnę atmosferą ir būti arčiau žiūrovų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi