Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Luvras, Versalis ir Orsė muziejus dirbs septynias dienas per savaitę

BNS 2015.09.08 13:45

Trys lankomiausi Prancūzijos muziejai – Luvras, Versalis ir Orsė – lauks lankytojų septynias dienas per savaitę, trečiadienį pranešė vyriausybė.

Trys lankomiausi Prancūzijos muziejai – Luvras, Versalis ir Orsė – lauks lankytojų septynias dienas per savaitę, trečiadienį pranešė vyriausybė.

Visą savaitę dirbantys muziejai „padarys juos prieinamesnius visuomenei ir (juose eksponuojami) darbai bus prieinamesni“, nurodė kultūros ministerija.

Ministerija pridūrė, kad konsultuosis su reikiamais socialiniais partneriais ir kad „bendras ekonominis poveikis bus teigiamas“, už parduotus bilietus gautos lėšos viršys reikiamas išlaidas.

Kitaip nei panašios įstaigos kitose pasaulio šalyse, dabar Prancūzijos muziejai vieną dieną per savaitę neveikia – paprastai pirmadienį arba antradienį.

Londone, tokios vietos kaip Nacionalinė galerija arba Britų muziejus, dirba visomis savaitės dienomis, kaip ir Šiuolaikinio meno muziejus Niujorke.

Luvras, kuriame eksponuojama Leonardo da Vinci „Mona Lisa“, yra labiausiai lankomas pasaulio muziejus – kasmet jis sulaukia maždaug 9,2 mln. turistų.

Į pietryčius nuo Paryžiaus esantis Versalis per metus pritraukia 7 mln. lankytojų, o Orsė muziejus – 3,5 mln.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi