Kultūra

2014.10.01 11:46

Festivalį „Kaunas Jazz“ su jubiliejumi sveikins publikos numylėtinis G. Porteris

LRT.lt2014.10.01 11:46

Kitais metais 25 metų jubiliejų švęsiantis festivalis „Kaunas Jazz“ atverčia pirmąją svarbią kortą. 2015-ųjų balandžio 26-ąją didžiajame festivalio koncerte Kauno „Žalgirio“ arenoje pasirodys vienas populiariausių pasaulio džiazo dainininkų – Gregory Porteris.

Kitais metais 25 metų jubiliejų švęsiantis festivalis „Kaunas Jazz“ atverčia pirmąją svarbią kortą. 2015-ųjų balandžio 26-ąją didžiajame festivalio koncerte Kauno „Žalgirio“ arenoje pasirodys vienas populiariausių pasaulio džiazo dainininkų – Gregory Porteris.

Amerikiečių atlikėjas į Lietuvą atvyksta įkopęs į šlovės viršūnę. Šių metų pradžioje jam įteikta „Grammy“ statulėlė – už įrašą „Liquid Spirit“, kuris išrinktas geriausiu vokalinio džiazo albumu, rašoma pranešime spaudai.

Festivalio „Kaunas Jazz“ publika jau yra spėjusi patirti G. Porterio balso magiją. 2013-ųjų pavasarį jis pirmą kartą pasirodė Kaune ir akimirksniu pelnė publikos simpatijas, įprasmintas ir „Kaunas Jazz“ geriausiam atlikėjui teikiama statulėle.

„Mes iškart sulaukėme žiūrovų klausimų, ar galėtume Gregory pakviesti dar sykį. Visi bilietai buvo išpirkti, žiūrovai tiesiog netilpo į salę. Per koncertą kauniečiai jį tiesiog įsimylėjo. Gera žinia, kurią skelbiame šiandien: nors Gregory šiuo metu yra užverstas pasiūlymais, jis su džiaugsmu sugrįžta į Kauną ir šį kartą koncertuos didžiausioje miesto arenoje“, – sako „Kaunas Jazz“ meno vadovė Indrė Jučaitė.

Likimo keliai – nenuspėjami. Šią tiesą Gregory puikiai žino. Trūko labai nedaug, kad šiandien apie jį kalbėtume ne apie kaip garsų dainininką, o kaip apie amerikietiškojo futbolo žvaigždę. Perspektyvią sportininko karjerą nutraukė trauma, ir vyriškis nusprendė atsidėti kitai savo gyvenimo aistrai – dainavimui.

Sprendimas pasiteisino tūkstančiu procentų. Mažus klubus Gregory koncertų grafike greitai pakeitė žymūs festivaliai. 2010-aisiais išleistas debiutinis jo diskas „Water“ buvo nominuotas  „Grammy“ apdovanojimui – geriausio džiazo vokalo albumo kategorijoje. Kad taip būtų pagerbtas debiutanto įrašas – retas atvejis. Antrasis albumas „Be Good“ taip pat atnešė „Grammy“ nominaciją, o trečiuoju bandymu šįmet Gregory pelnė visų pasaulio muzikantų trokštamą apdovanojimą.

Į puikų Gregory balsą, legendinius Natą Kingą Cole`ą ir Billą Withersą primenančią dainavimo manierą ir jo paties kuriamas dainas dėmesį atkreipė ne tik džiazo, bet ir kitų žanrų gerbėjai, taip didindami atlikėjo populiarumą. Saviškiu jį šiandien laiko džiazo, soulo, ritmenbliuzo, net popmuzikos mėgėjai. Pats G. Porteris mano, kad tai – puiku.

„Save laikau džiazo dainininku. Man labai artima džiazo laisvė, improvizacijos svaigulys. Pavyzdžiui, aš net niekada neruošiu dainų sąrašo koncertui. Išeinu į sceną, įsiklausau į publiką, spragteliu pirštais ir jau žinau, kokią dainą dabar geriausia atlikti“, – sako G. Porteris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.