Kultūra

2012.10.26 08:44

„Gaidoje“ koncertuos garsus orkestras ir choras iš Latvijos

ELTA2012.10.26 08:44

Tarptautinio aktualios muzikos festivalio „Gaida“ programoje penktadienį Vilniuje koncertuos geriausiu Baltijos kraštų kameriniu orkestru tituluojamas „Sinfonietta Riga“.

Tarptautinio aktualios muzikos festivalio „Gaida“ programoje penktadienį Vilniuje koncertuos geriausiu Baltijos kraštų kameriniu orkestru tituluojamas „Sinfonietta Riga“.

Ypatinga garso kokybe pasižymintis kolektyvas atveža į Vilnių naują ryškios lietuvių muzikos žvaigždės – Europos muzikos festivalius pakerėjusių „Smėlio laikrodžių“ autorės Justės Janulytės – didelės apimties kurinį „Debesų stebėjimas“. Taip pat orkestras pagros ir festivalio kviestinio kompozitoriaus Georgo Friedricho Haaso intriguojančius opusus. Koncertą diriguos „Sinfonietta Riga“ meno vadovas Normundas Šnė.

Latvių užsakyto Justės Janulytės kūrinio „Debesų stebėjimas“ premjera, vasarą įvykusi Latvijoje, sulaukė ypač entuziastingos muzikos kritikų reakcijos ir paties aukščiausio įvertinimo. J. Janulytės kūrinio atlikime su „Sinfonietta Riga“ dalyvaus ir vienas geriausių bei didžiausių Latvijos chorų „Kamer...“ – scenoje bus beveik 80 žmonių.

2006 m. įkurtas valstybinis kamerinis orkestras „Sinfonietta Riga“ yra vienintelis tokio tipo kolektyvas ne tik Latvijoje, bet ir Baltijos šalyse. Latvijoje ir gretimose šalyse išsilavinimą įgiję muzikantai groja kartu su Vakarų Europoje studijavusiais kolegomis.

Koncerto programoje skambės ir du žymaus austrų kompozitoriaus G. F. Haaso kūriniai. Festivalis šįmet plačiau pristato šį kūrėją, laikomą vienu įdomiausių ir labiausiai pripažintų šiandienos Europos kompozitorių – jo kūriniai skamba daugelyje prestižinių muzikos scenų, tarp jų – vienas garsiausių pasaulyje Zalcburgo festivalis ir garsusis Bregenco operos festivalis.

„Sinfonietta Riga“ atliks G. F. Haaso kūrinius „Unheimat“ (premjera įvyko 2009 m. grojant Miuncheno kameriniam orkestrui) ir „Remix“. Pastarąjį opusą pirmą kartą 2007 m. Vienos Mozarto salėje atliko „Klangforum Wien“. „Remix“ yra grojęs ir Čikagos simfoninis orkestras.