Kultūra

2014.09.24 19:55

Duris atveria teatro festivalis „Sirenos“

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.09.24 19:55

Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, šiemet skelbiantis: „Jeigu nusibodo vaidyba, ateik į teatrą.“

Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, šiemet skelbiantis: „Jeigu nusibodo vaidyba, ateik į teatrą.“

11-ąjį tarptautinį teatro festivalį „Sirenos“ trečiadienį pradėjo trupė iš Vokietijos „Rimini Protokoll“ su spektakliu-pasivaikščiojimu „Remote Vilnius“. Šis spektaklis bus rodomas viso festivalio metu iki spalio 5-osios kasdien, o savaitgalį – dukart per dieną. Jis prasideda prie Nacionalinio dramos teatro, čia visiems jo dalyviams – 50 žmonių – išdalijamos ausinės, visi sėda į autobusą ir yra vežami į Antakalnį, į kapines. Kapinėse ir prasideda „Remote Vilnius“ kelionė. Spektaklio žiūrovai, priėmę kūrėjų mestą iššūkį, tampa spektaklio bendraautoriais, aktoriais, dalyviais.

„Rimini Protokoll“ sąmoningai dirba su neprofesionaliais aktoriais, įtraukia žiūrovus. Šį kartą pristatome „Remote Vilnius“ – spektaklį apie mus pačius.  Todėl trupė beveik visą vasarą gyveno Lietuvoje, patys sudarinėjo maršrutą, kuris neprimena turistinio“, – apie idėją pasakoja festivalio meno vadovė Audra Žukaitytė.

Kasmet festivalis pasirenka temą ir šūkį. Šis, pasak A. Žukaitytės, paradoksalus.

„Juokaujame, nes aplinkui yra daug prastos vaidybos, ne tik teatro scenoje, bet ir televizijoje – žvaigždžių fabrikas. Sakome, jei nusibodo tokia vaidyba, gatvės politikų šou, ateik į teatrą ir pamatyk tikrus dalykus“, – aiškina festivalio meno vadovė.

Iš visų festivalyje pasirodysiančių keturių užsienio trupių festivalio rengėjai išskiria režisieriaus Ivo van Hove spektaklį „Fountainhead“, kurio premjera įvyko Olandijos ir Avinjono teatro festivaliuose.

„Pirmą kartą pavyko atvežti garsiausią olandų režisierių ir naujausią jo spektaklį. Knyga, pagal kurią pastatytas šis spektaklis, anot sociologinių tyrimų, Amerikoje – antra po Biblijos. Labai didžiuojamės, kad antrą dešimtmetį pradedame su tokiu spektakliu“, – džiaugiasi A. Žukaitytė.

Festivalyje spektaklį pagal Vladimiro Nabokovo prozą „Juokas tamsoje“ vaidins danų trupė „Hotel pro forma“, o trupė iš Rusijos „Post teatr“ vaidins spektaklį „Shoot/Get Treasure/Repeat” pagal dramaturgo Marko Ravenhillo pjeses, į festivalį atvyks ir dramaturgas.

„Šį kartą kviečiam jauną rusų trupę. „Sirenos“ nelepina žiūrovų rusiškais pastatymais, tai trupė, kuri įsiveržė į rusų teatrą tarsi sprogimas, jie atstovauja visiškai kitą Rusiją, tą, kuri prieš kelias dienas išėjo į aikštes. Trupė kalba apie tai, kas svarbu žiūrovui, pristato M. Ravenhillą ir 16 jo trumpų pjesių apie terorizmą“, – svečius apibūdina A. Žukaitytė.

Trečiadienį prasidėjęs festivalis truks iki spalio 5-osios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.