Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

„Gimęs laukiniam smūgiui“: hipnotizuojantys ir aistringi ritmai

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Rugsėjo 30 dieną, antradienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje perkusininkas Pavelas Giunteris kartu su savo ansambliu „Giunter Percussion“ bei trimitininku Algirdu Januševičiumi pristatys aistringą ir uždegantį koncertą „Gimęs laukiniam smūgiui“, skelbiama pranešime spaudai.                                         

Rugsėjo 30 dieną, antradienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje perkusininkas Pavelas Giunteris kartu su savo ansambliu „Giunter Percussion“ bei trimitininku Algirdu Januševičiumi pristatys aistringą ir uždegantį koncertą „Gimęs laukiniam smūgiui“, skelbiama pranešime spaudai.                                       

Vienas ryškiausių Lietuvos perkusininkų šiais metais mini gražų jubiliejų. Nuvilnijusi šiai progai skirtų koncertų banga neaplenkė ir Klaipėdos.                                                   

P. Giunteris koncertuoja su garsiomis pasaulio muzikos asmenybėmis, rengia projektus su Lietuvos valstybiniu ir Lietuvos nacionaliniu orkestrais, Šv. Kristoforo ir Klaipėdos kameriniais orkestrais, kameriniais ansambliais bei solistais, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose, atlieka klasikinę, moderniąją, world ir jazz muziką bei jam dedikuotus lietuvių autorių kūrinius. 

Per eilę metų jis sukaupė unikalią mušamųjų muzikos instrumentų kolekciją.                             

Atlikėjas yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro mušamųjų grupės koncertmeisteris. Prieš beveik dvidešimt metų jis įkūrė pirmąjį mušamųjų instrumentų ansamblį Lietuvoje „Vilniaus mušantieji“, vėliau pavadintą „Giunter Percussion“. Ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje sulaukęs pripažinimo ansamblis daug koncertuoja įvairiuose renginiuose ir tarptautiniuose festivaliuose. Ansamblyje kartu su vadovu groja Tomas Kulikauskas, Almantas Puidokas ir Sigitas Gailius, beje, baigęs Klaipėdos E. Balsio menų gimnaziją.

Šiame „Permainų muzikos“ festivalio koncerte  taip pat dalyvausiantis Klaipėdoje gimęs ir S. Šimkaus konservatoriją baigęs trimitininkas Algirdas Januševičius yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro trimitų grupės koncertmeisteris, „Sostinės vario kvinteto“ meno vadovas. Koncertuodamas su įvairiais kolektyvais A. Januševičius apkeliavo kone pusšimtį pasaulio šalių. Kaip viename interviu teigia P. Giunteris, „scenoje su manimi bus žmonės, kuriuos gerbiu kaip atlikėjus ir patiriu didelį džiaugsmą muzikuodamas kartu“.                      

Programoje „Gimęs laukiniam smūgiui“ skambės Andrew Beallo, Eckhardo Kopetzky‘io, J. B. Smitho,  Johno Throwerio, taip pat ir žymaus serbų perkusininko, P. Giunterio bičiulio ir scenos partnerio Nebojsa‘os Jovano Zivkoviciaus kompozicijos. Beje, pagal pastarojo autoriaus kūrinį „Gimęs laukiniam smūgiui“ / „Born to Beat Wild“ Pavelas ir pavadino šią koncertinę programą. Be to, Pavelas yra šio perkusininko bei kompozitoriaus tarptautinio ansamblio „Jovan Percussion Project“ narys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi