Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Pirmą kartą Lietuvoje – pasaulio akordeonistų konkursas

Kaune prasidėjo pasaulio akordeonistų konkursas „Pasaulio trofėjus“. 64-erius metus rengiamas prestižinis konkursas pirmą kartą vyksta Baltijos šalyse.

Kaune prasidėjo pasaulio akordeonistų konkursas „Pasaulio trofėjus“. 64-erius metus rengiamas prestižinis konkursas pirmą kartą vyksta Baltijos šalyse.

Nuo ankstaus trečiadienio ryto iki šeštadienio vakaro Kauno filharmonijoje netils akordeono muzika.

Konkurse „Pasaulio trofėjus“ dalyvauja atlikėjai iš 25 šalių – JAV, Brazilijos, Kinijos, Rusijos, Europos valstybių. Muzikai varžysis skirtingose kategorijos pagal amžių ir muzikos stilių.

„Šis konkursas kasmet vyksta vis kitoje šalyje. Šiais metais Lietuvoje, nes jūsų atlikėjai tarptautiniame akordeono muzikos pasaulyje yra labai aktyvūs. Mes pasitikime jumis“, – pagyrų negaili  Pasaulinės akordeonistų konfederacijos prezidentas Fredericas Deschampsas.

Kiekviena šalis į konkursą atsiunčia stipriausius akordeonistus, Lietuvai jame atstovaus apie tris dešimtis atlikėjų. Tarp jų – ir prieš porą metų konkurse laureatu tapęs Laimonas Salijus.

„Mes jau nesame patys prasčiausi – paskutinius dvejus metus taip pat dalyvavome visur ir įrodėme, kad esame pakankamai stiprūs ir lygūs su rusais, serbais ir kitomis valstybėmis“, – pastebi L. Salijus.

Vytauto Didžiojo universiteto salėje ir Kauno filharmonijoje vakarais koncertus rengs garsiausi konkurso akordeonistai, ketvirtadienį vyks akordeono virtuozų varžybos.

„Koncertas ir tuo pačiu konkursas. Tai yra varjete. 14 dalyvių iš 8 pasaulio valstybių gros po 10–15 minučių, ir turėtų būti spalvingas renginys“, – žada vienas iš konkurso organizatorių Povilas Velikis.

Konkursas „Pasaulio trofėjus“ rengiamas 64-erius metus, Lietuvoje ir Baltijos šalyse jis vyksta pirmą kartą. Jo laureatai bus apdovanoti šeštadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi