Kultūra

2014.09.23 13:38

Klaipėdos lėlių teatre – sapnų pasakėlės kūdikiams

LRT.lt2014.09.23 13:38

Spektaklis, kurį galima žiūrėti gulint kūdikio vežimėlyje, – tokią premjerą, pavadintą „Sapnų pasakėlė – diena/naktis“, Klaipėdos lėlių teatras pristatys rugsėjo 27 ir 28 dienomis.

Spektaklis, kurį galima žiūrėti gulint kūdikio vežimėlyje, – tokią premjerą, pavadintą „Sapnų pasakėlė – diena/naktis“, Klaipėdos lėlių teatras pristatys rugsėjo 27 ir 28 dienomis.

Šio unikalaus spektaklio-projekto autoriui ir režisieriui Donatui Savickiui bei jo žmonai dailininkei Angelinai Furmaniuk-Savickienei idėja sukurti spektaklį kūdikiams kilo susilaukus savo vaikelio, teigiama teatro pranešime.

„Sapnų pasakėlė – diena/naktis“ – tai pirmoji trijų spektaklių kūdikiams apie mus supančią aplinką serijos dalis. Bus pristatytos trys „Miego pagalvėlės – sapnų pasakėlės“ serijos apie mus supančią aplinką: dangus, žemė ir vanduo. Kiekviena serija turės skirtingą stichiją atskleidžiantį siužetą, formą ir vizualinį sprendimą.

Patraukti pačių mažiausių teatro žiūrovų dėmesį spektaklio kūrėjai bandys ryškiomis tūrinėmis spalvotomis figūromis, šviesomis (šviesų dailininkas – Vytautas Kairys) bei garsais. Spektaklio metu bus kuriamas gyvas garsas su įvairiais instrumentais ir objektais taip suteikiant vaidinimui ritualo pojūtį.

Įdomu, tai, kad šis spektaklis vyks ne įprastoje sceninėje erdvėje, o virš žiūrovų. Todėl vaidinimą stebėti bus galima atsigulus ant pagalvėlių, o patys mažiausieji reginį stebės gulėdami savo vežimėliuose. Spektaklyje vaidins aktorės Rūta Jankevičiūtė, Monika Mikalauskaitė, Aušra Bakanaitė. 

Projektas „Miego pagalvėlės – sapnų pasakėlės“ – antrasis Donato Savickio režisuojamas spektaklis Klaipėdos lėlių teatre. Jaunas režisierius yra kūrybinės organizacijos „Kolektyvis sodas“ įkūrėjas. Šios organizacijos menininkai praeitą sezoną Klaipėdos lėlių teatre pristatė premjerą „Tamsus debesėlis“, o Klaipėdos dramos teatre – spektaklį „Lietuviai“ pagal Gintaro Grajausko eiles. D. Savickis – šių spektaklių režisierius.

„Sapnų pasakėlė – diena/naktis“ – tai trečias Klaipėdos lėlių teatro spektaklis, skirtas pačių mažiausių žiūrovų auditorijai. Kūdikiams taip pat skirti šio teatro spektakliai: „Labas, mažyli“, „Apapa“. Pasak teatro direktorės Aušros Daukantaitės-Juknevičienės, taip bandoma ugdyti teatro auditoriją nuo kūdikystės ir užpildyti patiems mažiausiems žiūrovams skirtų renginių spragą, mat dauguma profesionalių teatrų kuria spektaklius vaikams tik nuo trejų metų amžiaus. O patys mažiausi žiūrovai stokoja jų suvokimo lygį atitinkančių scenos kūrinių.