Kultūra

2015.09.08 13:45

Startavo antrasis „nowJapan“ festivalio savaitgalis

LRT.lt2015.09.08 13:45

Šeštadienį Nacionalinėje dailės galerijoje prasidėjo antrasis festivalio „nowJapan 2014“ savaitgalis. „Neregėtos Japonijos“ programa atidaryta jautriu susitikimu su pirmą kartą Lietuvoje viešinčiu Nobuki Sugihara.

Šeštadienį Nacionalinėje dailės galerijoje prasidėjo antrasis festivalio „nowJapan 2014“ savaitgalis. „Neregėtos Japonijos“ programa atidaryta jautriu susitikimu su pirmą kartą Lietuvoje viešinčiu Nobuki Sugihara.

Legendinio diplomato sūnus su renginio lankytojais dalinosi prisiminimais apie „japonų Šindleriu“ tituluojamą tėvą, pasakojo neeilinę savo šeimos istoriją, rašoma pranešime spaudai.

„Mano tėtis nebuvo kalbus, ir aš pats ilgą laiką nežinojau apie jo nuopelnus. Jis buvo unikalus žmogus ir be galo puikus tėvas“, – atviravo N. Sugihara.

Pranešimus Nacionalinėje dailės galerijoje taip pat skaitė aktorė ir režisierė Birutė Mar, MRU docentė Kyoko Koma bei Japonų namų kaligrafė Dalia Dokšaitė. Apie japonų virtuvę iš pirmų lūpų festivalio lankytojai galėjo išgirsti iš „Kamikadze“ šefo Keishi Yamauchi, taip pat sudalyvauti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse su origami bei kaligrafijos meistrais.

Didžiausio lankytojų dėmesio šeštadienį sulaukė menininkė Sako Kojima ir jos šou „Kodėl aš tampu žiurkėnu“. Persikūnijusi į žiurkėną ir visam savaitgaliui užsidariusi stikliniame narve menininkė siekia atkreipti dėmesį į visuomenės problemas, žmonių nusigręžimą nuo gamtos pasaulio. Apie savo socialinį eksprerimentą menininkė festivalio lankytojams papasakos sekmadienį 18 val.

Sekmadienį festivalio lankytojų taip pat laukia Aurelijaus Zyko knygos „Japonijos spalvos ir prieskoniai“ pristatymas, verslininko Rimantos Vaitkaus pranešimas apie verslo Japonijoje subtilybes bei Japonijos ambasadorės Lietuvoje Kazuko Shiraishi kalba apie moterį Japonijos kultūroje.

Lankytojai galės apžiūrėti ir prancūzų fotografo Alexandre Bonnefoy fotografijos parodą Neko Land. Prancūzas parodoje demonstruoja įspūdingus vaizdus iš apleistų Japonijos rajonų.

Festivalį uždarys šokio meistrės Kaori Ito pasirodymas Menų spaustuvėje sekmadienį vakare. Joną Meką gerai pažįstanti šokėja nekantriai laukia pasirodymo Vilniuje, apie kurį tiek girdėjo iš savo bičiulio, ir žada žiūrovus nustebinti išskirtiniu klasikinio baleto ir šiuolaikinio šokio deriniu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt