Kultūra

2014.09.19 12:33

Parodos „Neatsakytasis Q“ autorių saviraiškai – daugiau nei kibirėlis

Gabrielė Valaitytė, LRT.lt2014.09.19 12:33

Šiuolaikinio meno centre sklando dar neartikuliuoti, bet jau neatsakyti klausimai – ketvirtadienio vakarą čia atidaryta paroda „Neatsakytasis Q“.  

Šiuolaikinio meno centre sklando dar neartikuliuoti, bet jau neatsakyti klausimai – ketvirtadienio vakarą čia atidaryta paroda „Neatsakytasis Q“.

Tamsioje parodos erdvėje galima išvysti apie 20 darbų, kurie įkūnija būtent tą momentą, kai klausimas dar neištartas, bet jau aišku, kad atsakymo į jį nebus. Daugiausiai tai – vizualinės projekcijos: autoriai žaidžia su šviesomis, apšviesdami ir akcentuodami  svarbiausias kūrinio dalis. Menininkų, kurių dauguma – jauni kūrėjai, darbus vienija abstraktumas. Taip paliekama vietos lankytojui interpretuoti kūrinį savaip.

Pasak parodos kuratorės Monikos Kalinauskaitės, neatsakyti klausimai atsiranda dėl absoliutaus atsitiktinumo, giliau neapgalvoto sprendimo.

„Kaip dorotis su tokiais neatsakytais klausimais? Vienintelis būdas su jais gyventi – meninė kūryba“, – kalba M. Kalinauskaitė.

Parodos kuratorės teigimu, daugelis darbų buvo sukurti būtent šiai parodai, o jų idėja atsirado po ilgo bendravimo su menininkais.

„Mes jau turėjome omenyje darbus, kuriuos buvome pastebėję šių menininkų kūryboje. Komandai susiburti padėjo pokalbiai, ieškojimai, prisiminimai apie darbus, jau matytus kūrinius, taip pat visiški atsitiktinumai bei labai apgalvoti pasiūlymai.

Kiekvienas kūrėjas yra labai individualus, dėl to parodos lankytojams ir buvo išsakytas pasiūlymas – drąsiai kalbėtis su menininkais ir jų ieškoti. Darbų autoriams mes norėjome duoti  ne po kibirėlį vietos ir kibirėlį saviraiškos, pagrindinis tikslas  – atskleisti jų individualumą“, – pasakoja M. Kalinauskaitė.

Paroda veiks iki spalio 19 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt