Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Startavo Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

„Skalvijos“ kino centre Vilniuje prasidėjo vienuoliktasis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF).

„Skalvijos“ kino centre Vilniuje prasidėjo vienuoliktasis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF).

Festivalį pradėjo lenkų režisierių Elwiros Niewieros ir Piotro Rosolowskio filmas „Domino efektas“. Sukurti filmą apie Abchaziją ir ten pirmą kartą vykstančias tarptautines domino varžybas režisierę paskatino lenkų režisieriaus reportažas apie Abchaziją ir jame išsakyta mintis.

„Įstrigo Ryszardo Kapuścińskio išsakyta mintis, kad Abchazija tai kraštas, kuris galėtų būti rojus, tačiau ten minų daugiau nei žmonių. Tai buvo impulsas nuvažiuoti ten ir pažiūrėti, kaip gyvena tas kraštas“, – sako režisierė Elwira Niewiera.

Pagrindinėje programoje bus parodyti devyni filmai, tarp jų bus galima išvysti ir Michelio Gondry filmą „Ar aukštas žmogus yra laimingas?“. Tai animacinė kelionė, nukelianti į JAV lingvisto ir politinio mąstytojo Noamo Chomsky‘io pasaulį.

Taip pat ir filmą „Teismas Vengrijoje“, dokumentuojantį dvejus su puse metų trukusį teismo procesą, kur teisiama serijinių žudikų grupė, per metus nužudžiusi šešis romų tautybės žmones. Jį pristatys režisierė.

„Tai buvo labai ilgas teismas, 167 dienos nagrinėjimo. Tai reiškia, kad aš su savo komanda beveik trejus metus po tris dienas per savaitę praleisdavome teisme. Tai buvo labai intensyvus darbas, mes nufilmavome 2000 valandų, nes įrašinėjom viską. Buvome vieninteliai, kurie filmavome, todėl galvojome, kad privalome dokumentuoti šį istorinį teismą ateičiai“, – sako režisierė Eszter Hajdu.

Festivalio retrospektyvoje bus pristatyti ukrainiečių režisieriaus Sergejaus Bukovskio filmai.

„Bukovskis pradėjo kurti Perestroikos laikais, filmas „Stogas“ ir „Rytoj šventė“ tuo metu atskleidė tarybinį absurdą ir paradoksus, o pirmąjį pilno metro jis sukūrė prodiusuojant Spielbergui. Juos suvedė kartu tai, kad jis inicijuoja filmus apie holokaustą“, – sako VDFF programos sudarytoja Sonata Žalneravičiūtė.

Festivalio filmai bus rodomi kino centre „Skalvija“ ir kino teatre „Pasaka“, festivalis truks iki rugsėjo 28-osios. Per festivalio uždarymą lietuviško filmo premjera – rugsėjo 27-ąją bus parodytas režisieriaus Rimanto Gruodžio filmas „Sėkmės metai“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi