Kultūra

2015.09.08 13:45

Viceministras traukiasi iš pareigų

Raimonda Ramelienė, „Lietuvos žinios“2015.09.08 13:45

Per Vyriausybės valandą Seime kultūros ministras Šarūnas Birutis pranešė ketvirtadienio rytą sulaukęs viceministro Dariaus Mažinto atsistatydinimo pareiškimo, rašo „Lietuvos žinios“.

Per Vyriausybės valandą Seime kultūros ministras Šarūnas Birutis pranešė ketvirtadienio rytą sulaukęs viceministro Dariaus Mažinto atsistatydinimo pareiškimo, rašo „Lietuvos žinios“.

„Kol kas dar jis nepatenkintas“, – teigė ministras.

Kad socialdemokratų deleguotas kultūros viceministras D. Mažintas galimai įsivėlė į interesų liūną, prieš savaitę informavo „Lietuvos žinios“. Po publikacijos viceministro veikla susidomėjo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovas, konservatorių šešėlinės Vyriausybės kultūros ministras Vytautas Juozapaitis. Šio klausymo svarstymą jis inicijavo komiteto posėdyje, taip pat kreipėsi Į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.

Priminsime, kad LŽ praėjusią savaitę paskelbė, kad D. Mažinto pagal kompetenciją kuruojama Lietuvos kultūros taryba prie Kultūros ministerijos šiemet skyrė 40 tūkst. litų politiko įkurtos viešosios įstaigos „Culture live“ projektams. Tokiu būdu D. Mažintas esą galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus. Ministro užtarėjai tvirtino, kad ryšius su šia įstaiga viceministras yra nutraukęs.

Priminsime, kad prieš porą savaičių po LŽ publikacijos iš pareigų savo noru pasitraukė kultūros ministro patarėja Erika Furman. LŽ rašė, rašė, kad Lietuvos kultūros taryba jos įsteigtai viešajai įstaigai Ateities visuomenės institutui patikėjo už 86 tūkst. litų parengti Kultūros mecenavimo strategiją. Kultūros ministerija skelbė, kad tai – jos inicijuotas projektas. Ateities visuomenės institutas savo ruožtu liepos 15-ąją savo „Facebook“ paskyroje nurodė, esą strategijos kūrimą inicijavo pati viešoji įstaiga, siekdama „daryti įtaką tvarios kultūros politikos raidai“.

Kultūros ministras Š. Birutis, iš pradžių tvirtinęs, kad geresnių projektų, nei pasiūlytas Ateities visuomenės instituto, nebuvo, netrukus patenkino E. Furman prašymą atleisti iš užimamų pareigų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt