Kultūra

2015.09.08 13:45

Japonų atlikėja „YeYe“: Vilniaus gatvės primena „Harį Potterį“

LRT.lt2015.09.08 13:45

Japonų džiazo kvartetas „YeYe“ Jonavos kultūros centre pradėjo koncertinį turą po Lietuvą. Festivalio „nowJapan“ organizatorių surengtuose spaudos pusryčiuose muzikantė Natsuko Hashigushi teigė, kad Vilniaus senamiestis jai primena filmus apie Harį Potterį.

Japonų džiazo kvartetas „YeYe“ Jonavos kultūros centre pradėjo koncertinį turą po Lietuvą. Festivalio „nowJapan“ organizatorių surengtuose spaudos pusryčiuose muzikantė Natsuko Hashigushi teigė, kad Vilniaus senamiestis jai primena filmus apie Harį Potterį.

N. Hashigushi, žinoma slapyvardžiu YeYe, apie Lietuvą sužinojo prieš dvejus metus. Šalį pamatyti savo akimis ji panoro susižavėjusi draugo nuotraukomis. Atlikėjos užsidegimą įrodo ir Japonijoje organizuotas labdaros koncertas tam, kad jos grupė galėtų atvykti į Lietuvą.

Lietuvoje suplanuoti keturi grupės koncertai: Jonavoje, Alytuje, Vilniuje ir Kaune. LRT.lt publikuoja „nowJapan“ organizatorių išplatintą interviu su N. Hashigushi.

– Kaip sužinojote apie Lietuvą? Ir kas Jus čia taip patraukė, jog ryžotės surengti savo koncertinį turą?

– Apie Lietuvą sužinojau iš savo draugo fotografo Hideaki Hamada, kuris čia lankėsi prieš dvejus metus. Tuomet jo nuotraukų paroda buvo demonstruojama 2012 metais vykusiame „nowJapan“ festivalyje. Aš pati niekuomet nesu buvusi jokioje Europos šalyje, tad turėjau savitą įsivaizdavimą apie Europą. Pamačius Hideaki nuotraukas, buvau sužavėta ir panorau čia atvykti. Jūsų šalis nepaprastai graži.

– Kokį patį įdomiausią faktą esate girdėjusi apie Lietuvą?

– Įdomus sutapimas, jog Lietuva garsėja lino audiniais. Pastaruoju metu linas sparčiai populiarėja Japonijoje ir dauguma japonų būtent šią medžiagą pradeda rinktis savo lovų užtiesalams ar rūbams.

– Ar Jūs domitės Lietuvos muzika? Ar esate girdėjusi mūsų tradicinę folkloro muziką? Jei taip, kokia Jūsų nuomonė apie ją?

– Tiesą pasakius, nesidomėjau prieš tai Lietuvos muzika ir juolab nežinojau apie lietuvišką folklorą. Man tradicinė vienos ar kitos šalies muzika labai patinka, kiekviena turi kai ką tikrai savito, todėl nekantrauju išgirsti lietuviškąją. Iš jo tikrai galima pažinti šalį, jos žmonių charakterį.

– Kaip apibūdintumėte savo kuriamą muziką?

– Mano muzika yra veržli, net jei jos tempas ir atrodo lėtas. Kai atlieku savo kūrinius, visuomet galvoju apie tai, kad nenoriu sustoti ir pralaimėti. Keista, bet grojant mane visada lydi baimė pralaimėti pačiai sau. Sunku tai paaiškinti.

– Kaip prasidėjo Jūsų muzikinė karjera?

– Aš savo šeimoje dar turiu tris vyresnius brolius, kurie visi groja. Būtent broliai mane išmokė daugybės muzikinių dalykų ir jų dėka pradėjau kurti. Vėliau, besimokant koledže, mane pastebėjo viena leidėjų grupė ir jų dėka aš išleidau savo pirmąjį albumą.

– Kaip manote, kuo „YeYe“ muzika traukia žmones?

– Mano nuomone, stipriausia „YeYe“ pusė yra tai, jog visi atlikėjai yra tarsi suaugę vienas su kitu. Aš tikrai negalėčiau išreikšti savo muzikos be jų. Mes beveik kaip šeima.

– Kuris iš žymių muzikantų yra Jūsų idealas, įkvepėjas?

– Aš labai žaviuosi atlikėja Feist. Ji labai šauni ir yra kupina aistros muzikai. Būčiau laiminga jei ateityje galėčiau virsti tokia stebuklinga atlikėja kaip ji.

– O kokie yra tavo mėgstamiausi muzikantai?

– Labiausiai mėgstu Feist, „She&Him“, Erland Oye iš „Kings of Convenience“, „The Whitest Boy Alive“, „Pomplamoose“ ir Nataly Dawn. Ankščiau dar dažnai klausydavau Belle&Sebastian.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt