Kultūra

2014.09.16 11:31

Tarptautinė konferencija „Dark Times“ antrą kartą kvies pažinti subtilią kavos kultūrą

LRT.lt2014.09.16 11:31

Spalio 25 d. Vilniaus galerijoje „Vartai” kavos manufaktūra „Crooked Nose & Coffee Stories” kviečia į antrąją kavos konferencija „Dark Times”. Renginys laukia visų, kurie nori plačiau pažinti kavos kultūrą ir ieško kavoje įkvėpimo.

Spalio 25 d. Vilniaus galerijoje „Vartai” kavos manufaktūra „Crooked Nose & Coffee Stories” kviečia į antrąją kavos konferencija „Dark Times”. Renginys laukia visų, kurie nori plačiau pažinti kavos kultūrą ir ieško kavoje įkvėpimo.

„Kava išties labai kompleksiškas dalykas, kad apie ją kalbėtume vienapusiškai. Tai ir gurmaniškas gėrimas, ir mokslas, ir kultūros pažinimas, ir įkvėpimo šaltinis. Todėl ir tamsiajam gėrimui dedikuotos konferencijos tikslas pristatyti kavą iš kiek įmanoma skirtingesnių rakursų”, ─ sako renginio sumanytojas ir kavos entuziastas Emanuelis Ryklys.

Šiemetinėje konferencijoje lankytojai išgirs aštuonis skirtingus pristatymus. Tarp pranešėjų – penki lietuviški vardai ir keturi svečiai iš užsienio, tad „Dark Times” galima vadinti tarptautiniu renginiu, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Pranešimus ruošia baristos ir kavos skrudintojai Ieva Malijauskaitė bei Domas Ivonis, kurie dalinsis kavos skonių ir aromatų subtilybėmis. Tai – jauni, bet tituluoti Lietuviško kavos pasaulio atstovai, ne kartą džiuginę savo laimėjimais kavos festivaliuose Lietuvoje ir kitose šalyse. Maisto žurnalo vyriausioji redaktorė ir fotografė Eglė Mačerauskė taip labai myli kavą. Ir savo skaniomis istorijomis nušvies tamsiajam gėrimui dedikuotą konferenciją. Ralfas Berlitas yra tikras kavos ambasadorius iš Berlyno, kuris pasidalins Berlyno kavos kultūra. Jis – ir kavinės „No Fire No Glory” bendrasavininkas, ir „Barista Camp” organizatorius, ir oficialus ypatingosios kavos asociacijos „SCAE” atstovas Vokietijoje. Nyderlandų atstovas Wouteras Strietmanas kuria produktus, įkvėptus kavos ir skirtus kavai. Jo sukurtas „ES3” espresso ruošimo įrankis – kokybiško industrinio dizaino ir amato pavyzdys. Olandų amatininkas ruošia prezentaciją būtent apie šį naująjį savo kūrinį.

Aludaris ir eksperimentinės alaus daryklos „Raudonų plytų alaus dirbtuvės” atstovas Andrius Bagdzevičius pasakos apie naujo kuriamo alaus su kava gamybos ir skonio niuansus. Jungtinėse valstijose gimęs ir Švedijoje šiuo metu gyvenantis dizaineris, žurnalistas ir keliautojas Brianas W. Joness – tikra kavamanų ikona. Savo, ko gero, populiariausiame kavos tinklaraštyje „Dear Coffee I Love You” jis dalinasi kavos atradimais iš viso pasaulio. Konferencijos metu svečias kalbės apie vizualiąją kavos pusę – pakuotes bei jų dizainą. Dar vienas „Dark Times” svečias – kavos meistras iš Kijoto Minora Ooya supažindins dalyvius su Japoniška kavos kultūra. O konferenciją užbaigs filosofas bei rašytojas Kristupas Sabolius, kuris šiemet garsiausiai buvo linksniuojamas ir kaip filmo „Lošėjas” scenarijaus autorius. Rašytojas kalbės apie kavą, kaip kūrybinio įkvėpimo šaltinį.

„Kavos kultūra Lietuvoje auga, tad toks edukacinis renginys įgauna vis daugiau prasmės. Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose atsiranda vis daugiau vietų, kur galima pasimėgauti kokybiška ir lokaliai gaminama kava. Kita vertus, kava daugeliui tebėra tiesiog funkcinis gėrimas arba jai suteikiamas per daug kultinis vaidmuo. Organizuojant konferenciją „Dark Times” norisi parodyti, kad, nors kava ir yra verta savo atskiros kultūros, ji labai paprastai gali mums praskaidrinti dieną. Jei tik sustosime, jei tik tai taps mūsų mažu ritualu.” ─  tęsia renginio pristatymą E. Ryklys.

„Dark times“ naujienas galite sekti ir www.crooked-nose.com/dark-times svetainėje. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.