Kultūra

2015.09.08 13:45

Prasideda naujas Klaipėdos lėlių teatro sezonas

Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Klaipėdos lėlių teatras pradeda devintąjį teatrinį sezoną. Vien šį rudenį žadamos keturios premjeros, tarp jų – spektaklių ciklas patiems mažiausiems kūdikiams ir kabaretinio stiliaus rankų spektaklis suaugusiems.

Klaipėdos lėlių teatras pradeda devintąjį teatrinį sezoną. Vien šį rudenį žadamos keturios premjeros, tarp jų – spektaklių ciklas patiems mažiausiems kūdikiams ir kabaretinio stiliaus rankų spektaklis suaugusiems.

Šių metų teatro sezoną Klaipėdos lėlių teatro kolektyvas pavadino „dangiškuoju“ – sako žiūrovus „paskraidyti padebesiais“ – svajoti, fantazuoti – kviesiantys itin dažnai.

Viena iš didžiausių šio sezonų naujovių – spektaklių ciklas, skirtas patiems mažiausiems – kūdikiams. Pirmasis bus sapnų pasakėlė „Diena-Naktis“, vėliau interaktyvūs vaidinimai kūdikius pažindins su vandenynu ir žeme. Spektaklio režisierius sako, kad tai – jų šeimyninis debiutas, o pirmoji režisūrinius sumanymus vertina dukra.

„Čia yra mūsų toks pirmas debiutinis spektaklis, skirtas kūdikiams – tikrai jautriai auditorijai. tai ir eina vaizdas, garsas, koncentruotas vaizdas, spalvos – viskas sulėtinta, išdidinta, kad vaikas spėtų sekti vaizdą“, – pasakojo režisierius Donatas Savickis.

Dar viena premjera – eksperimentu vadinamas lietuvių liaudies pasakos pagal Oskarą Milašių „Auksaplaukis ir Žvaigžduolė“ skaitymas.

„Spektaklis skirtas vaikams nuo ketverių metų ir menininkai bandys koncentruotis ne į vaizdą, o į žodį – kad vaikai suprastų, kokia turtinga ir graži lietuvių kalba yra“, – aiškino Klaipėdos lėlių teatro direktorė Aušra Juknaviečienė.

Spalį lėlių teatre planuojama premjera suaugusiųjų publikai – tai kabaretinio stiliaus rankų spektaklis „Cherchez la femme“.

„Tai yra tuo pačiu ne tik objektinis spektaklis, tai yra ir muzikinis spektaklis galėčiau taip teigti. yra visokiausių efektų netikėtų ir apskritai netikėta istorija“, – kalbėjo aktorė Monika Mikalauskaitė.

Lėlių teatras uostamiestyje, kaip teigiama, tampa vis populiaresnis ir į 70 vietų salytę visi norintys jau nebetelpa. Todėl šį sezoną spektakliai bus rodomi dvigubai dažniau nei anksčiau – vaidinama bus savaitgaliais, dukart per dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.