Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Filmui apie A. Turingą – Toronto kino festivalio žiūrovų prizas

BNS 2015.09.08 13:45

Biografinis filmas apie britų dešifruotoją ir karo didvyrį Alaną Tjueringą, kurį vaidina į „Oskarus“ pretenduojantis Benedictas Cumberbatchas, sekmadienį pelnė Toronto kino festivalio žiūrovų geriausio filmo prizą.

Biografinis filmas apie britų dešifruotoją ir karo didvyrį Alaną Tjueringą, kurį vaidina į „Oskarus“ pretenduojantis Benedictas Cumberbatchas, sekmadienį pelnė Toronto kino festivalio žiūrovų geriausio filmo prizą.

A. Turingas buvo talentingas Kembridžo matematikas ir kompiuterijos pionierius, Antrojo pasaulinio karo metais britų kariškiams iššifravęs nacių kodus ir taip padėjęs greičiau užbaigti karą.

Jo gyvenimas baigėsi liūdnai – 1954-aisiais, praėjus dvejiems metams po to, kai buvo nuteistas už tada nusikaltimu laikytą homoseksualumą, būdamas 41-ų, jis nusižudė.

Po ilgos šalininkų kampanijos pernai gruodį karalienė Elizabeth II suteikė A. Turingui malonę po mirties.

B. Cumberbatchas savo darbu šiame filme, norvegų režisieriaus Morteno Tyldumo „The Imitation Game“, provokavo kalbas apie „Oskarą“. Filmas pasakoja A. Turingo darbą kodų ir šifrų centre „Bletchley Park“.

Toronto žiūrovų pripažinimas neabejotinai padės užtikrinti šio filmo, kaip favorito „Oskarams“, pozicijas.

„Su A. Turingu buvo susiję kažkas, kas labai subtilu, be kompromisų ir neįprasta, bet taip pat labai tylu ir stoiška“, – anksčiau šią savaitę Toronte sakė B. Cumberbatchas.

„Jis sąmoningai nekankino savęs. Jis tiesiog buvo ištikimas sau. Jis nelaikė savęs nei auka, nei didvyriu, tiesiog dirbo darbą ir elgėsi pagal savo prigimtį. Galvoju, jis būtų paskutinis žmogus, pavadinęs save didvyriu, tad dėl to buvo lengviau jį pavaizduoti“, – sakė aktorius.

Filme taip pat vaidina Keira Knightley, Matthew Goode`as  ir Allenas Leechas iš populiariojo televizijos serialo „Dauntono abatija“ („Downton Abbey“).

Toronto kino festivalio „Žmonių pasirinkimo“ „pirmuoju vicečempionu“ tapo Isabel Coixet „Learning to Drive“ apie rašytoją Patricią Clarkson, kuri nusiraminimą randa vairavimo pamokose su instruktoriumi sikhu (vaidina Benas Kingsley), o „antruoju vicečempionu“ buvo paskelbtas Theodore`o Melfi debiutinis vaidybinis filmas „St. Vincent“, kuriame Billas Murray  vaidina bjauraus būdo, pinigų stokojantį ir palaidai gyvenantį pensininką.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi