Kultūra

2015.09.08 13:45

Švenčiantiems Šiaulių gimtadienį siūlo ir paslaptingas naktines pramogas

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Šiauliai, nuo ketvirtadienio švenčiantys 778-ąjį gimtadienį, ir savaitgalį kviečia miestiečius bei svečius į tautodailininkų ir amatininkų muges, koncertus bei  parodas.

Šiauliai, nuo ketvirtadienio švenčiantys 778-ąjį gimtadienį, ir savaitgalį kviečia miestiečius bei svečius į tautodailininkų ir amatininkų muges, koncertus bei  parodas.

Didžiausiojo šiauliečių susidomėjimo susilaukė kambario iš centų gamyba. Idėjos autorius sako, kad tai – lyg ir  duoklė nacionalinei valiutai, su kuria atsisveikinsime metų pabaigoje.

„Tokio dalyko niekur nėra pasaulyje. Per tas kelias šventes šiauliečių iniciatyva iš patriotizmo atsirado ir centų , ir šypsenų. Taip po truputį pradėjom klijuoti tą mūsų valiutą ant drožlių plokštės“, – pasakoja dizaineris Vilius Puronas.

Tuo metu miesto vadovas džiaugiasi, kad 778-ieji metai Šiauliams buvo neblogi. 

„Džiugiausia tai, kad į miestą pradėjo ateiti  investicijos . Mes turime Pramonės parką, Laisvąją ekonominę zoną. Į Pramonės parką rugsėjo 6-ąją atėjo ir jau fabrikas iš Danijos“, – sako Justinas Sartauskas. 

Visas keturias šventės dienas per visą pėsčiųjų bulvarą nusitiesusi tautodailininkų ir amatininkų darbų mugė ,miestiečius linksmina studentų ir moksleivių kolektyvai, garsūs šalies atlikėjai, vyksta parodos ir plenerai.

„Vyksta Bigbendų festivalis, atvažiuoja atlikėjai iš daugelio šalių, taip pat festivalis vaikams ir jaunimui „Baltoji varnelė“. Prasidėjo „Linksmojo akordeono“ festivalis, ir Martynas Levickis grįžo į miestą, dalyvavo ne tik atidaryme, bet ir dar daugelyje renginių“, – teigia  Šiaulių miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Patricija Poderytė.

„Renginiai vyksta ne tik dieną, bet ir naktį. Važinėjome po tokias vietas, kuriose vaidenasi, kur būta ufonautų. Ir ne prieš kelis šimtus metų, o prieš dešimt, praėjusiais metais. Manome, kad tokios paslaptingos vietos yra įdomios“, – apie naktines pramogas užsimena Šiaulių turizmo informacijos centro laikinoji direktorė Rūta Stankuvienė.

Pirmą kartą Šiaulių vardas paminėtas 1236-aisiais Livonijos kronikose, aprašančiose Saulės mūšį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.