Kultūra

2015.09.08 13:45

Vilniuje prasidėjo „Naujojo cirko savaitgalis“

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Vilniuje prasidėjo tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Naujojo cirko savaitgalis“. Pirmieji pasirodymą pradėjo trupė iš Prancūzijos „Circo Aereo“. Jų palapines Lukiškių aikštėje jau galėjo pastebėti miestiečiai.

Vilniuje prasidėjo tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Naujojo cirko savaitgalis“. Pirmieji pasirodymą pradėjo trupė iš Prancūzijos „Circo Aereo“. Jų palapines Lukiškių aikštėje jau galėjo pastebėti miestiečiai.

Prieš „Naujojo cirko savaitgalio“ pirmąjį spektaklį „Objektų cirko trilogija“ greta Lukiškių aikštėje įsikūrusių trupės cirko palapinių improvizuotą atidarymą surengė grupė šiuolaikinio cirko studentų iš skirtingų Europos aukštųjų cirko mokyklų. Tai pirmas kartas, kai „Naujojo cirko festivalis“ vyksta Lukiškių aikštėje.

„Pavyko puiki idėja, nes Lukiškių aikštėje XIX a. pabaigoje stovėjo cirko palapinė, joje vaidindavo užsienio trupės, tai mes cirką grąžinome į senąją vietą. Gal iš tikrųjų verta miestelėnams pagalvoti, gal verta vietoj Lenino ar Antilenino, Černiachovskio ar Antičerniachovskio Lukiškių aikštę paversti viešų kultūros renginių vieta“, – siūlo „Menų spaustuvės“ direktorius Audronis Imbrasas.

Festivalį pradėjo Suomijos ir Prancūzijos cirko žvaigždė Janis Nuutinenas su „Objektų cirko trilogija“, jo trupė „Circo Aereo“ Vilniuje baigia savo keturių mėnesių turą po Europą. „Objektų cirko trilogija“ – tai trys spektakliai „Tiesiog cirkas“, „Dar tikresnis cirkas“ ir „Tas tikrasis cirkas“, vykstantys trijose skirtingų formų cirko palapinėse. Žiūrovai juda kartu su atlikėju iš vienos erdvės į kitą, ir kiekvienoje jų J. Nuutinenas stebina vis kitu cirko elementu – nuo magijos iki unikalios žongliravimo technikos patrankų kamuoliais. Rengdamas solo pasirodymus J. Nuutinenas viską daro pats – nuo palapinių, jų montavimo iki scenografijos.

„Man cirko esmė yra parodyti žmonėms tai, ko niekada iki to nebuvo matę. Cirkas labai skiriasi nuo kitų scenos formų, šiandieninio cirko problema ta, kad artistai naudoja tuos pačius objektus, pavyzdžiui, žonglieriai visą laiką naudoja kamuolius, kuokas. Manau, tai žiūrovų jau nebestebina, todėl labai svarbu parodyti, kad tu esi vienintelis pasaulyje, kuris gali tai padaryti“, – aiškina cirko artistas J. Nuutinenas.

Perėję visas palapines, pažiūrėję spektaklį, žiūrovai dar kviečiami pasivaišinti sriuba ar arbata.

„Naujojo cirko festivalis“ truks iki sekmadienio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.