Kultūra

2015.09.08 13:45

Į nacionalines kultūros ir meno premijas pasiūlyti 43 kandidatai

BNS2015.09.08 13:45

Į nacionalines kultūros ir meno premijas šiemet pasiūlyti 43 kandidatai, jų pavardės kol kas neatskleidžiamos.

Į nacionalines kultūros ir meno premijas šiemet pasiūlyti 43 kandidatai, jų pavardės kol kas neatskleidžiamos.

Ketvirtadienį posėdžiavusi Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija patvirtino kandidatų sąrašą, bet jis nebus paskelbtas viešai, kol nebus atrinkta 12 finalininkų, BNS sakė komisijos pirmininkas Leonidas Donskis.

„Kol kas tai yra konfidencialu, vėliau spaudai bus pateikiama informacija, kada bus sudaromas 12 žmonių sąrašas“, – sakė jis.

Anot L. Donskio, 12 finalininkų po diskusijų su ekspertais numatoma paskelbti gruodį.

Pastaraisiais metais Kultūros ministerija jau rugsėjį paskelbdavo visus pasiūlytus kandidatus, kurie atitinka reikalavimus.

Siūlyti kandidatus Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai buvo galima iki rugsėjo 1-osios, tai galėjo daryti juridiniai asmenys.

Šios premijos teikiamos kasmet už reikšmingiausius pastarųjų septynerių metų darbus kultūros ir meno srityje arba už ilgametį kūrėjo indėlį į kultūrą ir meną. Kasmet skiriamos ne daugiau kaip šešios kultūros ir meno premijos, iš jų ne daugiau kaip viena premija gali būti skiriama už ilgametį kūrėjo indėlį į kultūrą ir meną.

Kultūros ir meno premija yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžių – šiuo metu ji sudaro 104 tūkst. litų. Premijos mokamos iš Kultūros ministerijai skirtų valstybės biudžeto asignavimų.

Kultūros ir meno premijos paskiriamos iki gruodžio 15 dienos, o premijų laureatų diplomai ir ženklai įteikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos (Vasario 16-osios) proga.

Kultūros ir meno premija kūrėjams gali būti skiriama tik vieną kartą.

Premijos skiriamos nuo 1989 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.