Kultūra

2015.09.08 13:45

Po dešimtmečio pertraukos – asmeninė D. Narkevičiaus paroda

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Vilniuje, galerijoje „Vartai“, po dešimties metų pertraukos atidaryta personalinė menininko, nacionalinės premijos laureato Deimanto Narkevičiaus paroda, kurios pagrindinis eksponatas – veikėjas garsas.

Vilniuje, galerijoje „Vartai“, po dešimties metų pertraukos atidaryta personalinė menininko, nacionalinės premijos laureato Deimanto Narkevičiaus paroda, kurios pagrindinis eksponatas – veikėjas garsas.

„Paroda prasideda nuo vieno mano darbo, kurį padariau konkursui Miunchene statomam muziejui, kuris skirtas nacionalsocializmui, tai yra fašizmui (muziejus užsako menininkams darbus). Aš to konkurso nelaimėjau, bet vis tiek tai buvo gera patirtis. Čia buvo sumanymas, kad žmonės pažiūrėję ekspoziciją, kuri bus sukrečianti, galėtų ateiti į tą erdvę ir joje atsiriboti nuo ekspozicijos ir turėtų galimybę klausytis bet kokios muzikos“, – sako D. Narkevičius.

„Skamba lyg XX amžiuje“ – paties D. Narkevičiaus kuruota paroda, jis eksponuoja iki šiol Lietuvos publikai nerodytus filmus, instaliacijas ir objektus. Pagrindinis parodą formuojantis elementas ir svarbiausias veikėjas – garsas. Skirtingose galerijos erdvėse jis formuoja skirtingus kontekstus, suteikia skirtingas reikšmes.

„2005 m. mano sukurtas darbas, paremtas nuotraukomis, kurias radau namuose. Paprasčiausiai nuvažiavau į tas vietas, kur tos nuotraukos buvo darytos, fotografuotos, ir įrašiau garsą. Jis tapo tokiu garsiniu takeliu, kitaip sakant, aš įgarsinau senąsias nuotraukas. Išėjo toks filmas, kuris šiek tiek autobiografinis“, – pasakoja D. Narkevičius.

Toliau menininkas veda į kitą galerijos erdvę – čia eksponuojamas 2003-ųjų darbas „Gyvenimo vaidmuo“, kuriame D. Narkevičius nufilmavo interviu su britų režisieriumi Peteriu Watkinsu. 

„Darbas yra 2002 metų, niekada nerodytas Lietuvoje. Čia – bendradarbiavimas su britų režisieriumi P. Watkinsu. Jis yra daug eksperimentavęs su dokumentiniu kinu, net išrado dokudramos ir kitų žanrų. 2002-ųjų darbas – mano įrašytas interviu, pateiktas kaip ilgas monologas, kur jis aiškina savo požiūrį į kiną, jis pateiktas taip, kaip aš suprantu tą kiną, vaizdiniai yra iš 1960 metų Braitono ir iš Grūto parko“, – apibūdina D. Narkevičius.

Personalinė D. Narkevičiaus paroda surengta po dešimtmečio pertraukos, ji „Vartų“ galerijoje veiks iki spalio pabaigos. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.