Kultūra

2015.09.08 13:45

Š. Birutis: jokio tyrimo dėl D. Mažinto inicijuoti nežadu

2015.09.08 13:45

Kultūros ministras Šarūnas Birutis nežada inicijuoti tyrimo dėl viceministro Dariaus Mažinto ar kreiptis į teisėsaugos institucijas. Ministras teigia, kad viešai pasirodžiusi informacija apie galimą viceministro interesų konfliktą yra provokacija.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis nežada inicijuoti tyrimo dėl viceministro Dariaus Mažinto ar kreiptis į teisėsaugos institucijas. Ministras teigia, kad viešai pasirodžiusi informacija apie galimą viceministro interesų konfliktą yra provokacija.

„Kultūros ministerija neturi atlikinėti tyrimų pagal kažkieno nuomones. Jeigu yra pažeidimų, juos turi atlikti kompetentingos institucijos. Aš galiu tik kreiptis, kaip kreipiausi pasirodžius informacijai dėl patarėjos (E. Furman. – ELTA), tačiau kompetentingos institucijos atsisako tirti neradusios pagrindo. Tuo atveju ministerija lieka apšmeižta ir su dėme, todėl aš daugiau į tokias provokacijas nesileisiu, nes jos gali kartotis ir kartotis“, – trečiadienį žiniasklaidai sakė kultūros ministras.

Ministro nuomone, tyrimais dėl neskaidrios veiklos turi užsiimti teisėsaugos organai. 

„Jokių pažeidimų Kultūros ministerijoje aš netoleruosiu“, – pabrėžė Š. Birutis.

Kaip jau skelbta, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, šešėlinės Vyriausybės kultūros ministras prof. Vytautas Juozapaitis paragino kultūros ministrą Š. Birutį prisiimti asmeninę atsakomybę ir paaiškinti visuomenei, kodėl jo vadovaujamoje ministerijoje aukščiausio rango pareigūnams sudaromos sąlygos galimai neskaidriai veiklai vykdyti. Taip jis pareiškė, reaguodamas į žiniasklaidoje paviešintą informaciją dėl kultūros viceministro D. Mažinto, galimai pažeidusio viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą.

„Dar neišsisklaidžius galimiems korupcijos apraiškų Kultūros ministerijoje skandalo atgarsiams, kuomet buvusios kultūros ministro patarėjos E. Furman įkurtas Ateities visuomenės forumas laimėjo 86 000 Lt vertės konkursą kultūros mecenavimo strategijai parengti, šiandien nerimą kelia į viešumą patekusi informacija dėl kito pareigūno. Socialdemokratų partijos deleguoto viceministro D. Mažinto, Š. Biručio įsakymu paskirto kontroliuoti Kultūros rėmimo fondo lėšų administravimą per Lietuvos kultūros tarybos darbą, įsteigta VĮ „Culture Live“ laimėjo net du Lietuvos kultūros tarybos skelbtus pirmojo šaukimo projektus, kurių vertė – 40 000 Lt“, – teigė V. Juozapaitis.

Tuo metu Lietuvos socialdemokratų partija, remdamasi kultūros viceministro D.Mažinto pateiktais dokumentais, paskelbė, kad 2013 kovo 7 d. D. Mažintas Kultūros ministrui pateikė prašymą dėl skyrimo viceministru, tą pačią dieną jis pateikė prašymą nutraukti darbo sutartį su VšĮ „Culture Live“ (darbo sutartis nutraukta 2013 m. kovo 8 d).

Socialdemokratų teigimu, viceministro D. Mažinto žmona Ugnė Sabaitytė-Mažintienė nuo 2013 lapkričio 25 d. nebedirba VšĮ „Culture Live“.

Socialdemokratai taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad „Culture Live“ 2013 m. birželio 10 d. buvo parduota su viceministru ir jo žmona nesusijusiam asmeniui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt