Kultūra

2014.09.10 12:25

Simfoninis orkestras įvairių miestų gyventojus kvies į edukacinius koncertus

LRT.lt 2014.09.10 12:25

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras išvyksta iš Vilniaus. Tiesa, ne vienas, o kartu su dirigentu Modestu Barkausku, muzikologėmis Zita Kelmickaite ir Jurgita Skiotyte-Norvaišiene bei Georges`o Bizet muzika, rašoma Filharmonijos pranešime.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras išvyksta iš Vilniaus. Tiesa, ne vienas, o kartu su dirigentu Modestu Barkausku, muzikologėmis Zita Kelmickaite ir Jurgita Skiotyte-Norvaišiene bei Georges`o Bizet muzika, rašoma Filharmonijos pranešime.

Jau šį penktadienį, rugsėjo 12 dieną, orkestras surengs edukacinį koncertą „Planeta orkestras“ Tauragės kultūros centre. Kitą trečiadienį, rugsėjo 17 dieną, jis džiugins susirinkusius į Vilkaviškio kultūros centrą.

„Jau ketverius metus edukacinius koncertus rengiame kaip projekto „Muzikos enciklopedija gyvai“ dalį. Šiemet pirmą kartą į projektą įtraukėme ir didžiausią Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvą – Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą. Tai įgalina Lietuvos kultūros tarybos suteikta parama“, – pasakoja Filharmonijos direktorės pavaduotoja Ieva Tamutytė.

Edukacinių koncertų metu publika gali ne tik išgirsti įvairiausių klasikinės muzikos kūrinių, tačiau ir sužinoti jų sukūrimo aplinkybes, atrasti istorinį ir kultūrinį kontekstą. Taip pat sudaromos galimybės susipažinti su muzikos kolektyvų ir instrumentų įvairove bei specifika.

„Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro parengtoje edukacinio koncerto programoje skambės prancūzų romantiko Georges`o Bizet garsiausios operos „Karmen“ muzikos pagrindu sukurta siuita. Šis kūrinys suteikia puikią progą atskleisti simfoninės muzikos grožį, įvairovę ir skirtingų instrumentų grupių galimybes“, – sako projektą koordinuojanti I. Tamutytė.

Nuo 2011 metų surengta daugiau kaip 60 edukacinių „Muzikos enciklopedijos gyvai“ koncertų. Projekto koordinatorė teigia, kad yra vietovių, į kurias grįžtama vėl ir vėl, tačiau stengiamasi apsilankyti ir miesteliuose, kuriuose klasikinė muzika – itin retas svečias. Tai padaryti leidžia valstybės ir rėmėjų finansinė parama.

Anot I. Tamutytės, iš viso šiemet numatyta keliasdešimt edukacinių koncertų įvairiausiose Lietuvos vietovėse. Be minėtųjų Tauragės ir Vilkaviškio, planuojama apsilankyti Jonavoje, Visagine, Lazdijuose, Pasvalyje, Pakruojyje, Panevėžyje, Anykščiuose, Kretingoje, Elektrėnuose, Kaišiadoryse bei kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Koncertų metu su klasikinės muzikos paveldu – nuo senosios muzikos, Vakarų Europos klasikų iki lietuviškos muzikos geriausiųjų pavyzdžių – klausytojus supažindins ne vienas aukščiausio meistriškumo šalies kolektyvas. Projekte aktyviai dalyvauja Lietuvos kamerinis orkestras, „Sostinės vario“ bei „Kristupo“ kvintetai, Vilniaus bei Čiurlionio kvartetai, ansamblis „Musica humana“.