Kultūra

2015.09.08 13:45

Šakiuose nuskambėjo „Beatričės vasaros“

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Šakiuose nuskambėjo ketvirtojo muzikos festivalio „Beatričės vasaros“ paskutiniai akordai. Klasikinės muzikos koncertai vyko rajono bažnyčiose ir restauruotuose Zanavykų dvaruose.

Šakiuose nuskambėjo ketvirtojo muzikos festivalio „Beatričės vasaros“ paskutiniai akordai. Klasikinės muzikos koncertai vyko rajono bažnyčiose ir restauruotuose Zanavykų dvaruose.

Paskutiniame ketvirtojo muzikos festivalio „Beatričės vasaros“ koncerte Griškabūdžio bažnyčioje skambėjo Kauno miesto simfoninio orkestro muzika , solistų Astos Kriščiūnaitės ir Tada Girininko atliekami kūriniai.

Nuo gegužės iki rugsėjo rimtos muzikos gerbėjai aštuoniuose koncertuose išgirdo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio styginių kvartetą, Šventojo Kristoforo kamerinį orkestrą, valstybinį chorą „Vilnius“, gėrėjosi muzikantų ir ansamblių iš Italijos, Latvijos bei Gruzijos pasirodymais.

„Iš tikrųjų yra, kas ateina klausyti muzikos. Buvo laikas – prieš 10 metų – kai į klasikinės muzikos vakarus tekdavo kviesti, skambinti. Dabar žmonės ateina. Ši muzika tapo vertybe, žiūrovų skonis išaugo“, – pastebi Šakių savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė.

A. Kasparevičienė (K), organizatorių (facebook.com) nuotr.

„Beatričės vasaros festivalis kartais užsuka ir į Griškabūdžio bažnyčią ne vien dėl to, kad tai yra paveldas, – čia nuostabi akustika. Po koncerto teko persimesti keliais žodžiais su soliste Asta Kriščiūnaite ir dirigentu Martynu Staškumi – jie patvirtino: „Koks skambesys, kaip lengva groti ir dainuoti.“ Tai yra sakrali erdvė, ir svarbu, kad skambėtų kuo sakralesnė muzika“, – įsitikinęs Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo parapijos klebonas Vytautas Mazirskas.

Festivalio koncertai vyko skirtingose erdvėse – Griškabūdžio bažnyčioje, Ilguvos ir Šakių evangelikų liuteronų bažnyčiose, Zyplių ir Gelgaudiškio dvarų rūmuose.
Klasikinės muzikos festivalis „Beatričės vasaros“ pradėtas organizuoti 2011-aisiais, minint kraštietės dainininkės Beatričės Grincevičiūtės 100-ąsias gimimo metines.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.