Kultūra

2014.09.09 14:45

VU Botanikos sode – žemės ir aplinkos menas

LRT.lt2014.09.09 14:45

Rugsėjo 13 d. 15 val. VU Botanikos sode atidaroma žemės ir aplinkos meno paroda „Déjà vu“, skelbiama pranešime spaudai.

Rugsėjo 13 d. 15 val. VU Botanikos sode atidaroma žemės ir aplinkos meno paroda „Déjà vu“, skelbiama pranešime spaudai.

Tai vienuoliktoji tokia paroda po atviru dangumi. 15 val. rengiama ir ekskursija, per kurią 18 parodoje dalyvaujančių autorių pristatys savo darbus.

Didžioji kūrinių dalis yra žemės meno (Land Art) darbai, sukurti naudojant tik gamtines medžiagas, ir aplinkos meno (Environmental Art) darbai iš įvairių dirbtinių medžiagų, integruoti į tam tikrą erdvę, pritaikyti prie vietinio gamtovaizdžio.

Žemės ir aplinkos menas – tai specialiai atviroje, menininko pasirinktoje erdvėje sukurtas menas, kurio kūriniai įsilieja į vietinį gamtovaizdį ir tampa neatsiejama jo dalimi. Žemės ir aplinkos meno idėja paremta laikinumu. Gimsta kūriniai, kurie yra svarbūs, aktualūs tam tikru momentu. Kurdamas menininkas neturėtų pakenkti gamtai, o padėti pamatyti ją kitaip.

Taip menininkai bendrauja su gamta, padeda šiuolaikiniam nuolat skubančiam žmogui pastebėti ir atrasti ją iš naujo. Kartu ugdomas ir ekologinis sąmoningumas.

VU Botanikos sode Kairėnuose kasmet rugsėjį rengiamos parodos, kurių tikslas – plėtoti dialogą tarp meno, menininko, žiūrovo ir gamtos, suteikti galimybę įvairių sričių menininkams pristatyti savo darbus šiek tiek netradicinėje, gamtinėje aplinkoje. Nuo 2003 m. čia vykdomas kol kas vienintelis Lietuvoje žemės meno projektas „Gamta ir menas“.

Autorių darbus galima apžiūrėti iki spalio 31 d. (dėl nepalankių oro sąlygų kai kurie darbai gali ir anksčiau sunykti).

Pasak pranešimo spaudai, parodos atidarymo metu įėjimas į Botanikos sodą nemokamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt