Kultūra

2014.09.07 15:15

Jeronimo premija skirta vertėjai C. Sinnig Lucas

BNS2014.09.07 15:15

Kasmetinė Kultūros ministerijos įsteigta Šv. Jeronimo premija skirta lietuvių literatūros vertėjai Claudiai Sinnig Lucas.

Kasmetinė Kultūros ministerijos įsteigta Šv. Jeronimo premija skirta lietuvių literatūros vertėjai Claudiai Sinnig Lucas.

Ši premija vertėjai į vokiečių kalbą C. Sinnig Lucas skirta už meistriškus vertimus, paremtus puikia lietuvių literatūros ir jos kontekstų išmanymu, taip pat už profesionalų atstovavimą lietuvių literatūrai vokiečiakalbėse literatūros leidybos bei sklaidos institucijose.

Premija sudaro 5,2 tūkst. litų.

Šv. Jeronimo premija kasmet vertėjams skiriama už profesionalius ir meniškus pastarųjų trejų metų vertimus, už nuopelnus vertėjo profesijai, meniniam vertimui, meninio vertimo teorijai ir kritikai, vertėjų ugdymui.

Premijos tikslas – pripažinti ir skatinti vertėjo kaip menininko darbą ir indėlį į Lietuvos kultūrą, literatūrą ir kalbą, kultūrų dialogą, pasaulio elitinės literatūros leidybą, kelti literatūros vertėjų profesijos prestižą.

Premijos laureatai pagerbiami rugsėjo 30 dieną Taikomosios dailės muziejuje minint Tarptautinę vertėjų – šv. Jeronimo – dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt