Kultūra

2014.09.05 19:27

Parodoje – lyg fotografo darbo kabinete

Monika Petrulienė, Gabija Jakubauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.09.05 19:27

Vilniaus fotografijos galerijoje penktadienį atidaroma menininko Sauliaus Paukščio paroda „Darbo kabinetas“.

Vilniaus fotografijos galerijoje penktadienį atidaroma menininko Sauliaus Paukščio paroda „Darbo kabinetas“.

Fotografas galerijoje sukūrė aplinką, panašią į savo darbo kambarį. Tačiau ji primena daugelio žmonių, mėgstančių fotografiją, aplinką. Kaip kūrybinio dienoraščio išklotinėje čia daug simbolių, daiktų, atsineštų iš namų.

„Kai dirbi, lieka visokių sluoksnių ir iš praeities, ir iš ateities projektų, ir nepabaigtų darbų, kuriuos ruošeisi išmesti, bet neišmetei. Paskui atradai ir pagalvojai, kad visai neblogai. Žodžiu, visko po truputį“, – sako fotomenininkas S. Paukštys.

50 metų jubiliejui skirtoje parodoje Vilniaus fotografijos galerijoje S. Paukštys teigia norėjęs sukurti aplinką, kuri lankytojams primintų ir jų svajones.

Meno kritikai S. Paukštį vadina vienu ryškiausių postmodernizmo fotografijos atstovų Lietuvoje. Jau 20 metų menininkas domisi aktais. Pirmiausia surengė savo kūno darbų parodą, vėliau daug fotografavo moteris. Žmogaus kūnas, pasak S. Paukščio, yra vienas tobuliausių Dievo kūrinių. Jam įdomi kūno grafika, emocija, formos.

Dar viena fotografo pamėgta meno rūšis – fotomontažai, kuriuose sluoksniuojami miesto vaizdai su žmonių portretais, realų vaizdą paverčiant kiek vaiduoklišku.

Ekspozicijoje „Darbo kabinetas“ – ir jo nuotraukos iš kelionių po Tibetą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.