Kultūra

2015.09.08 13:45

Sostinėje prasidėjo šventė „Derlius 2014“

ELTA2015.09.08 13:45

Saulėtą ir šiltą penktadienio vidudienį Vilniaus Gedimino prospekte prasidėjo žemės ūkio šventė „Derlius 2014“.

Saulėtą ir šiltą penktadienio vidudienį Vilniaus Gedimino prospekte prasidėjo žemės ūkio šventė „Derlius 2014“.

Skambant Lietuvos kariuomenės orkestro melodijoms, šventę pradėjo iškilminga visų Europos Sąjungos šalių vėliavų eisena, o Lukiškių aikštėje ją atidarė šventės globėjas, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Lietuvoje jau yra nusistovėjusi tokia tradicija, kad pasibaigus ūkio darbams dažniausiai rajono centruose organizuojamos šventės žemdirbiams ir miesto gyventojams pasidžiaugti nuveiktais darbais žemės ūkio sektoriuje ir pasidžiaugti gerais derliais ir gerais pasiekimais. Džiaugiuosi, kad ši šventė šiandien vyksta Vilniuje“, – sveikindamas jos dalyvius kalbėjo Premjeras A. Butkevičius.

Derliaus šventę, kasmet vykstančią kitame Lietuvos mieste, organizuoja Žemės ūkio rūmai. Gedimino prospekte nuo J. Tumo-Vaižganto gatvės iki Nepriklausomybės aikštės įsikūrė 14 rajonų savivaldybių kiemeliai. Jie pristato savo pagamintas vaišes, tautinio paveldo produktus, dainas. Prospekte taip pat veikia Žemės ūkio rūmų narių mugė. Čia savo produkciją išmėginti siūlo sodininkai, daržininkai, mėsos augintojai ir kiti ūkininkai. Lukiškių aikštėje veikia ir studentų rankomis austų rudens gėrybių kilimų paroda.

Penktadienį šventės dalyvių dar laukia kopūstų ridenimo varžybos, sraigių lenktynės, vaikų piešinių konkursai ir daugelis kitų pramogų.

Šventė „Derlius 2014“ vyksta kartu su tradicinėmis „Sostinės dienomis“. Didieji festivalio koncertai vyks Katedros aikštėje, o Gedimino prospektas nuo Katedros aikštės iki Lukiškių aikštės tapo „Dūzgiančiu prospektu“, kuris pagal temas yra suskirstytas į keturias pagrindines erdves – tai Menų ir muzikos gatvė, Gardžių lauktuvių kelias, Knygų alėja bei Žaidimų ir atrakcijų parkas.