Naujienų srautas

Kultūra2014.09.05 12:18

Būdama 81 metų mirė kandi JAV komikių karalienė J. Rivers

BNS 2014.09.05 12:18

Joan Rivers, kandi estrados komikė ir televizijos laidų vedėja, kuri paliko ryškų pėdsaką tokiu metu, kai komedija iš esmės buvo ne moterų sritis, ketvirtadienį Niujorke mirė. Jai buvo 81 metai.

Joan Rivers, kandi estrados komikė ir televizijos laidų vedėja, kuri paliko ryškų pėdsaką tokiu metu, kai komedija iš esmės buvo ne moterų sritis, ketvirtadienį Niujorke mirė. Jai buvo 81 metai.

Nuo rugpjūčio 28-osios, kai liovėsi kvėpuoti per medicininę procedūrą balso stygoms vienoje Niujorko klinikoje, J.Rivers gulėjo ligoninėje „Mount Sinai“.

Niujorko valstijos Sveikatos apsaugos departamentas pranešė, kad tiria to incidento Jorkvilio endoskopijos centre, kai jai sustojo širdis, aplinkybes.

„Su didžiu liūdesiu skelbiu, kad mirė mano motina J. Rivers. Ji mirė ramiai, 13 val. 17 min., apsupta šeimos ir artimų draugų“, – pranešė dukra Melissa Rivers (Melisa Rivers).

Melissa ir vaikaitis Cooperis prie J. Rivers lovos budėjo nuo to laiko, kai jai susirgus atskrido iš Los Andželo.

„Didžiausias mano motinos džiaugsmas gyvenime buvo priversti žmones juoktis, – sakė duktė. – Nors tai sunku padaryti šiuo metu, žinau, jog jos paskutinis noras būtų, kad greitai vėl pradėtume juoktis.“

Įžymybės, tarp jų – daug jaunesnių komikių, kurios po jos žengė į sceną, kur anksčiau dominavo vyrai, pagerbė J.Rivers atminimą, vadino jos sąmojį savo įkvėpimu ir reiškė užuojautą.

„Nėra žodžių. Bon Voyage, Joan“, – „Twitter“ parašė „Oskarą“ pelniusi aktorė ir komikė Whoopi Goldberg.

Los Andžele turistai ir žurnalistai susirinko prie J. Rivers žvaigždės Holivudo šlovės alėjoje, kur buvo padėta gėlių.

Pasiturinčios žydų šeimos dukra J. Rivers pradėjo karjerą, kuri sulaukė stulbinamos sėkmės ir tęsėsi dešimtmečius. Ji dirbo iki pat praėjusios savaitės, kai susirgo.

Komikė, kurios tikrasis vardas yra Joan Alexandra Molinsky, gimė Brukline, baigė Niujorko Barnardo koledžą ir dirbo mados industrijoje, o paskui, pasivadinusi J. Rivers, pradėjo estrados komikės karjerą.

Jos firminiu ženklu tapo klausimas „Ar galim pasikalbėti?“ – kuris padėdavo pralaužti ledus. Viename interviu ji sakė, kad jį sugalvojo per pasirodymus Las Vegase 9-ajame dešimtmetyje.

Pasak jos, pokštas anuomet „tikriausiai buvęs apie tai, kad Elizabeth Taylor yra stora, ir žmonės aiktelėjo, o aš tęsiau: „Ar galim dabar pasikalbėti?“.

Savo 2013 metų knygoje „Nekenčiu visų ... Pradedant nuo savęs“ (I Hate Everyone... Starting With Me) J. Rivers juokavo apie savo pačios laidotuves ir rašė, kad nori „didžiulio šou verslo reikalo“ su Meryl Streep, „verkiančia penkiais skirtingais akcentais“.

Tačiau bėgant metams ji sulaukė ir prieštaringų vertinimų – tiesiomis pastabomis apie Artimuosius Rytus ir tą kartą, kai jos humoro taikiniu tapo 2001 metų rugsėjo 11-osios atakas išgyvenę žmonės.

Vėlesniais metais J. Rivers garsėjo ir meile plastinei chirurgijai, dėl kurios pernelyg išsišovė jos skruostikauliai, o veide nebuvo nė vienos raukšlės.

Ji taip pat vedė šou „Fashion Police“, kuriame buvo kritikuojami apdarai, garsenybių vilkimi per „Oskarų“ įteikimo ceremonijas ir kitus renginius.

J. Rivers, kuri yra prisipažinusi, kad buvo darboholikė, vylėsi, kad jai niekada neteks užleisti scenos.

„Aš priklausoma. Tai mano narkotikas. Man labai patinka mano darbas. Jame jaučiuosi laimingiausia“, – kartą pasakė ji.

JAV žiniasklaida pranešė, kad jos laidotuvės įvyks sekmadienį, sinagogoje „Temple Emanu-El“ Niujorke.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi