Kultūra

2015.09.08 13:45

Mirė aktorius D. Banionis

DELFI.lt, LRT.lt2015.09.08 13:45

Mirė žinomas aktorius Donatas Banionis. Tai patvirtino aktoriaus sūnus. Kaip sakė Raimundas Banionis, tėvą prieš porą dienų ištiko insultas.

Mirė žinomas aktorius Donatas Banionis. Tai patvirtino aktoriaus sūnus. Kaip sakė Raimundas Banionis, tėvą prieš porą dienų ištiko insultas.

Garsus aktorius skundėsi širdies ligomis. Prieš šešerius metus palaidojus žmoną Onutę D. Banionis pajuto sveikatos sutrikimų. Ligoninėje garsiam aktoriui teko rimtai gydyti širdį, buvo įsiūtas širdies stimuliatorius, paskui aktoriui teko pereiti reabilitacijos kursą.

Išskirtiniame interviu DELFI šių metų gegužę D. Banionis pasakojo brūkšnio dar nebraukiantis. Juokavo, kad priimtų pasiūlymą vaidinti teatre ar filmuotis.

„Kodėl ne? Neatmesčiau galimybės, nors priklausytų nuo to, koks vaidmuo. Brūkšnio nebraukiu“, – tada sakė teatro ir kino aktorius.

Namuose aplankytas menininkas pasakojo rytais mėgstantis pasėdėti svetainėje prie lango ir ramiai išgerti arbatos. Paklaustas, kaip jaučiasi, sakė, kad puikiai, nors jau greitai bus šimtametis: „Dar dešimt metų – ir šimtas“.

D. Banionis balandžio 28 d. atšventė savo 90-metį. Šią dieną jam buvo įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Atsisveikinimas su D. Banioniu vyks sekmadienį Panevėžyje J, Miltinio teatre.

Vilniuje, pirmadienį nuo 09:00 iki 13:00 urna bus Šv. Jonų bažnyčioje, 13:00 urna bus išvežama į Antakalnio kapines, kur bus laidojama menininkų kalnelyje.

Kviečiame peržiūrėti laidą su aktoriumi „Vakaro autografas“:

Laida „Kino pasaulyje“ su D. Banioniu:

Filmas iš kino juostos „Niekas nenorėjo mirti“:

Daugiau laidų ir filmų, kuriuose vaidino ir dalyvavo D. Banionis rasite čia.

LRT Televizija ir LRT „Lituanica“ keičia programą ir kviečia žiūrėti specialias legendinio aktoriaus atminimui skirtas laidas.

Ketvirtadienį, rugsėjo 4 d. 19 val. 30 min., LRT Televizija rodys specialią laidą „Legendos“, skirtą D. Banioniui atminti (ved. – Aistė Stonytė-Budzinauskienė).

Iš karto po „Vakaro žinių“, 23 val. 30 min., dokumentinio filmo apie D. Banionį „Aš – vargšas karalius“ transliacija (rež. Henrikas Šablevičius, 1971 m.).

Penktadienį, rugsėjo 5 d. 22 val. 05 min., LRT televizijos eteryje – drama „Niekas nenorėjo mirti“ (scenarijaus autorius ir režisierius Vytautas Žalakevičius, 1965 m.)

Prie specialių transliacijų prisidės ir LRT „Lituanica“. Ketvirtadienį, rugsėjo 4 d. 19val. 40 min. ir 2 val. 45 min., – D. Banioniui skirtos laidos „Legendos“ (ved. A. Stonytė-Budzinauskienė).

Penktadienį, rugsėjo 5 d. 22 val. 05 min., LRT „Lituanica“ rodys filmą „Niekas nenorėjo mirti“ (scenarijaus autorius ir režisierius V. Žalakevičius, 1965 m.).

24 val. – dokumentinis filmas „Aš – vargšas karalius“ (rež. H. Šablevičius, 1971 m.).


 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.