Kultūra

2014.09.04 16:06

Į gastroles Rusijoje vyksiantis OKT: turime nešti savo kultūrinę misiją

ELTA2014.09.04 16:06

Naująjį sezoną pradedantis Oskaro Koršunovo teatras (OKT) neatsisako planų spalio mėnesį vykti į gastroles Rusijoje. Režisieriaus teigimu, teatras neturi užsidaryti, o vykdyti savo kultūrinę misiją.

Naująjį sezoną pradedantis Oskaro Koršunovo teatras (OKT) neatsisako planų spalio mėnesį vykti į gastroles Rusijoje. Režisieriaus teigimu, teatras neturi užsidaryti, o vykdyti savo kultūrinę misiją.

„Po ilgų diskusijų teatre su aktoriais, taip pat su kolegomis užsienyje nusprendėme važiuoti į Rusiją. Važiuojame į Maskvą ir Peterburgą. Manome, kad dėl šito uždarumo ir tokios situacijos, kokia yra dabar, tiesiog būtina važiuoti. Tai patvirtino ir kolegos, kurie dirba pačioje Rusijoje“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė teatro užsienio reikalų vadybininkė Audra Žukaitytė.

Anot jos, visuose festivaliuose bus kalbama atvirai, rengiami susitikimai su žiūrovais ir žurnalistais.

„Bus toks forumas organizuojamas Sankt Peterburge. Ten bus kalbama apie šį karą – tai yra užslėptas karas, tokio karo dar nebuvo. Tai yra karas ne tik tarp Rusijos ir Ukrainos, tai karas tarp autokratijos ir demokratijos, tarp Europos ir Rusijos, apie tai bus ten kalbama, diskutuojama ir šitoj vietoj mes neturime užsidaryti, turime nešti ir vykdyti savo kultūrinę misiją“, – tvirtino režisierius O. Koršunovas.

Paklaustas, kokias ribas ten brėš, režisierius akcentavo, jog bus kalbama atvirai.

„Tai, ką galvojame, ir kalbėsime. Tas pats bus ir Maskvoje. Tikriausiai ir daugiau gastrolių bus. Aišku, jeigu mus po tų diskusijų dar kvies. Ten yra labai daug žmonių, kurie yra kitos nuomonės, bet jie greitai yra vienokiu ar kitokiu būdu užgniaužiami“, – sakė režisierius.

Į Rusiją OKT ketina vykti su sena aktorių komanda.

Teatras šį sezoną taip pat planuoja gastroles Kinijoje, Baltarusijoje, Gruzijoje, Izraelyje, Prancūzijoje ir Ispanijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.