Kultūra

2014.09.04 11:24

Mirė tapytojas K. Petrulis

BNS2014.09.04 11:24

Trečiadienį 63-iuosius metus mirė tapytojas Klaudijus Petrulis, pranešė Lietuvos dailininkų sąjunga.

Trečiadienį 63-iuosius metus mirė tapytojas Klaudijus Petrulis, pranešė Lietuvos dailininkų sąjunga.

Tapytojas ekspresionistas K. Petrulis gimė 1951 metais Vilniuje. 1977 metais jis baigė Valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija), tapybos specialybę. Jau kitais metais debiutavo Respublikinėje jaunųjų dailininkų parodoje Kaune. Nuo tada K. Petrulis pradėjo aktyviai eksponuotis grupinėse parodose Lietuvoje, vėliau ir užsienyje: Australijoje, Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, Čekijoje, Ispanijoje, JAV, Kanadoje, Latvijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Suomijoje, Švedijoje, Turkijoje, Vokietijoje.

Personalines parodas dailininkas rengė nuo 1989 metų, jų būta beveik 40.

K. Petrulis tapė ne tik ant drobės. Be molbertinės tapybos, jis ėmėsi ir laikrodžių mechanizmų užtapymų, ir objektų, ir koliažo meno, savita, įvaldyta maniera perteikdavo nuotaikas, kasdienybės vaizdinius.

Anot Dailininkų sąjungos pranešimo, K. Petrulio tapybai svarbiausia yra forma, spalva ir išryškėjusi faktūra. Jis dirbo išskirtine technika. Dailininkas itin daug dėmesio skirdavo paviršiams ruošti, tuomet plokštele kurdavo piešinį. Taip daugiasluoksnės kūrinių faktūros prisidėdavo prie judėjimo įspūdžio. Iš po tarpusavyje persidengiančių sluoksnių atsirasdavo tarytum raidės, skaičiai, kitokie ornamentai.

K. Petrulio paveikslų pavadinimus dažnai sugalvodavo jo žmona tapytoja Jūratė Mykolaitytė. Dažnas jų – iš vieno žodžio. K. Petrulis yra sakęs, kad daugiau nei du žodžiai pavadinime yra per daug. K. Petrulis su J. Mykolaityte kartu rengė kolektyvines parodas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.