Kultūra

2014.09.03 15:53

Kauno Kristaus prisikėlimo bažnyčios šventorius sutvarkytas už 2,1 mln. litų

BNS2014.09.03 15:53

Baigtas tvarkyti Kauno Kristaus prisikėlimo bažnyčios šventorius: trečiadienį oficialiai paskelbta 2,1 mln. litų kainavusių darbų pabaiga.

Baigtas tvarkyti Kauno Kristaus prisikėlimo bažnyčios šventorius: trečiadienį oficialiai paskelbta 2,1 mln. litų kainavusių darbų pabaiga.

Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius išreiškė viltį, kad jau galutinai pabaigtą tvarkyti šventovę ateityje pavyktų paskelbti bazilika.

„Prisikėlimo šventovė augo mūsų akyse: per šiuos visus nepriklausomybės metus mes ją matėme labai apgailėtinos būklės ir paskui daugelio žmonių pastangų dėka ji vis augo, gražėjo iki to paskutinio momento, kai visa aplinka tapo nuostabiai graži, išskirtinė. Ačiū noriu pasakyti visiems, kurie kuo nors prisidėjote prie šios šventovės atgimimo, išgražėjimo. (...) Noriu palinkėti, kad ši šventovė iš tiesų taptų Lietuvos šventove. Šiandien ji yra Kristaus prisikėlimo bažnyčia, aš tikiuosi, kad ateityje ji bus bazilika ir bus Lietuvos šventovė. Bet kaip jos gražėjimui reikia laiko, taip ir šiems titulams dar reikės laiko ir pastangų“, – kalbėjo S.Tamkevičius.

Bažnyčios šventorius buvo išklotas akmenimis, rastais vykdant Juozapavičiaus prospekto ir Parodos įkalnės rekonstrukcijas. Anksčiau skaičiuota, kad darbai gali kainuoti 2,9 mln. litų. 1 mln. litų gautas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, likusius pinigus skyrė Kauno miesto savivaldybė. Kelis šimtus tūkstančių litų paaukojo miestiečiai.

„Išties reikia prisiminti 2012 metus ir tikrai džiaugiuosi, kad tuometinė Vyriausybė ir Seimo nariai atkreipė dėmesį į šį objektą. (...) Aišku, palyginti, kiek darbų čia buvo planuojama, atrodė, ką su tuo milijonu čia galima padaryti, bet čia lyg iš niekur iš po žemių atsirado akmenys. Galima sakyti, kad ir šiek tiek sutaupėme, bet paveldas nenukentėjo ir turime tiktai puikų rezultatą“, – kalbėjo Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Pasak jo, dabar Kristaus prisikėlimo bažnyčios aplinkoje liko tik vienas tvarkytinas dalykas: greta įsikūręs Žaliakalnio verslo centras. Jo savininkai planuoja pastatą tvarkyti, o savivaldybė žada reikalauti, kad pirmiausia būtų tvarkoma į šventovę atgręžta pastato pusė.

Idėja pastatyti Žaliakalnyje bažnyčią, kuri taptų paminklu nepriklausomybei, gimė 1922 metais. 1933 metais patvirtintas architekto Karolio Reisono projektas, pagal kurį pradėta statyti bažnyčia. 1940 metais, Lietuvą okupavus Sovietų sąjungai, buvo įpusėję vidaus tinkavimo darbai. Sovietmečiu čia veikė gamykla, o atgavus nepriklausomybę pradėti atstatymo darbai. Bažnyčia iškilmingai pašventinta 2004 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.