Kultūra

2015.09.08 13:45

Filharmonija pristatė naują koncertų sezoną

LRT.lt2015.09.08 13:45

Lietuvos nacionalinė filharmonija rugsėjį pradeda 74-ąjį koncertų sezoną ir kviečia klausytojus keliauti kartu jau išmėgintais ar dar nepramintais muzikos pasaulio keliais. 

Lietuvos nacionalinė filharmonija rugsėjį pradeda 74-ąjį koncertų sezoną ir kviečia klausytojus keliauti kartu jau išmėgintais ar dar nepramintais muzikos pasaulio keliais. 

Filharmonijos kuruojamų koncertų maršrutai drieksis ne tik per Lietuvą, bet įvairių gastrolių metu sieks kaimynines šalis, Italija ar net Kiniją. O ir Vilniuje tradiciškai nebus apsiribota vien Filharmonijos koncertų sale, programos skambės ir Taikomosios dailės muziejuje, Šv. Jonų bažnyčioje, Vytauto Kasiulio muziejuje. 

Tradiciškai bus vykstama į Trakų pilį, čia lauks ciklo „Muzika Trakų pilyje“ koncertai. Vien Vilniuje šį pusmetį numatyta surengti daugiau nei 50 koncertų.

Pasak Nacionalinės filharmonijos generalinės direktorės Rūtos Prusevičienės, šį sezoną Filharmonija sieks daugiau kūrybinių iššūkių ir naujovių. 

Numatyta Lietuvai svarbių tarptautinių gastrolių, o reikšmingiausios jų bus susietos su Baltijos valstybių muzikos festivaliu Kinijoje. 

Žymiausiuose Kinijos festivaliuose ir koncertų salėse planuojami Čiurlionio kvarteto, Baltijos gitarų kvarteto ir vokalinio ansamblio „Jazz Island“ pasirodymai. 

Numatoma plėtoti vaisingus kūrybinius ryšius ir su įvairiais Lietuvos miestais, vykdyti šviečiamąją veiklą ir kuo plačiau pristatyti įdomias edukacines programas „Muzikos enciklopedija gyvai“ ir muzikos mokytojų pernai ypač gerai įvertintą programą „Planeta – orkestras“. 

Trečius metus bus rengiama jaunimo veiklą skatinanti programa „Intro musica“, šiemet programoje dalyvaus ir į įamžinimą kompaktinėje plokštelėje pretenduos styginių kvartetas „Mettis“.

„Šiemet bus pasiektas retas rekordas: maestro Juozas Domarkas vadovauja Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui 50 metų!“ – džiaugiasi įspūdinga sukaktimi R. Prusevičienė ir akcentuoja, kad būtent šiai progai skiriamas spalio 4 d. rengiamas simfoninės muzikos sezono pradžios koncertas su soliste Mūza Rubackyte bei dar kelios LNSO sezono programos. 

Šį sezoną bus daug progų švęsti, mat minėsime ne tik maestro J. Domarko vadovavimo Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui (LNSO) 50-metį. Bus minimi ir Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) susibūrimo 55-metis, ansamblio „Musica humana“ 40-metis ir jo meno vadovo prof. Algirdo Vizgirdos 70-metis, kompozitoriaus Felikso Bajoro 80-metis, klavesinininkės Giedrės Lukšaitės-Mrázkovos 70-metis, fortepijono profesorės Veronikos Vitaitės 75-metis, choro „Aidija“ 25-metis, Baltijos gitarų kvarteto 10-metis ir kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.