Kultūra

2014.08.28 11:39

Pratęsiama J. Budriūnaitės paroda

LRT.lt2014.08.28 11:39

Pranešame, kad Juditos Budriūnaitės paroda „Iš Lakūnų plento“ iš ciklo „Lūžio kartos vardai“ pratęsiama iki rugsėjo 14 d.

Pranešame, kad Juditos Budriūnaitės paroda „Iš Lakūnų plento“ iš ciklo „Lūžio kartos vardai“ pratęsiama iki rugsėjo 14 d.

J. Budriūnaitei artimesnis fluxiškas požiūris į meną, nei tradicinis ekspresionistinis tapybos dramatizmas. Ji lengvai įsitraukė į Jurgio Mačiūno bendražygės Takako Saito projektą su Lietuvos menininkais „You+Me“ 2002 m. Paveikslų galerijoje. Žaismingai perteikti filosofines mintis Budriūnaitė siekė ir kituose projektuose: „Vanduo ir spalva. Autoportretas – aš menininkas“, „Misterium Magnum“ (2001). Dailininkė dažnai dalyvauja pleneruose, kuriuose derina dvimačią tapybos formą su objektais, rašoma Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus pranešime spaudai.

Šioje parodoje J. Budriūnaitė rodo paskutiniuosius darbus, skirtus Dariaus ir Girėno skrydžiui per Atlantą. Dailininkės siekiamybė įprasminti „Lituanica“ kaip Lietuvos pasididžiavimo ženklą. Autorės gyvenimas „Lakūnų plente“, Kaune šią idėją taip pat skatina.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt