Kultūra

2014.08.22 10:08

Vilniaus „Lėlės“ teatras rugsėjo pabaigoje pakvies į pirmąją premjerą

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.08.22 10:08

Tradiciškai pirmas naująjį sezoną Vilniuje pradėjo „Lėlės“ teatras, rugsėjo pabaigoje jis jau pakvies į pirmąją premjerą – spektaklį suaugusiems „Smėlio žmogus“.

Tradiciškai pirmas naująjį sezoną Vilniuje pradėjo „Lėlės“ teatras, rugsėjo pabaigoje jis jau pakvies į pirmąją premjerą – spektaklį suaugusiems „Smėlio žmogus“.

Šiuo metu „Lėlėje“ spektaklį jaunimui ir suaugusiems „Smėlio žmogus“ pagal vokiečių romantizmo klasiko E. T. A. Hoffmano apsakymą kuria viena talentingiausių ir įdomiausių lėlių teatro režisierių Lietuvoje Gintarė Radvilavičiūtė. Jai talkina teatro dailininkė Renata Valčik. Pasak kūrėjų, tai kūrinys apie žmogų, atsidūrusį tarp fantazijų ir realybės. Tai pasakojimas apie žmogaus sielos degradaciją dėl egoizmo, netikėjimo, abejonės.

„Tai ir apie kaltės jausmą, kuris trukdo laimingai gyventi. Kai netikra kaltė tampa tikra ir išsipildo. Tik mūsų tikėjimas teikia mūsų vaizduotei galią. Mūsų pačių asmenybės fantomas (šešėlinė, nematoma pusė), kurio artima giminystė su mumis pačiais ir kuris daro didžiulį poveikį mums: arba nusviedžia mus į pragarą, arba iškelia į dangų,“ ‒ aiškina spektaklio režisierė G. Radvilavičiūtė.

Pagal „dailininko teatro“ principus kuriamas spektaklis žada būti sąmonės kamščius pramušančia vizualia kelione, kurioje bus žaidžiama šviesa ir šešėliais, o fantastikos ir grotesko elementai pakutens ir pažadins giliausius vaizduotės klodus.

Kalbėdama apie būsimą spektaklį, režisierė sako: „Šiame kūrybiniame etape mane domina lėlės ir aktoriaus transformacija, susidvejinimas, dvilypumas... Tai yra magiškiausias nejaukumą keliantis dalykas – abejonė, ar gyva esybė yra gyva, ir, priešingai, ar negyvas daiktas vis dėlto nėra gyvas.“

Spektaklyje kol kas repetuoja du aktoriai Šarūnas Datenis ir Sigutė Mikalauskaitė.

Naująjį 57-ąjį sezoną teatro meno vadovas įvardija kaip debiutų ir jaunų žmonių metą.

„Stengiamės kviestis naujus žmones, kurie nėra dirbę mūsų teatre, laukiam eksperimentų, bus spektaklių suaugusiems, bus ir vaikams. Iki Naujų metų planuojame tris premjeras, pirmoji – „Smėlio žmogus“, taip pat teatro senbuvis Rimas Driežis stato vaikams „Saulės vaduotoją“, laukiame ateinančio Agniaus Jankevičiaus. Jis atsineša beprotišką idėją apie Vilnių suaugusiems. Po Naujų metų dar keli pastatymai, iš jų verta paminėti, kad Rolandas Kazlas toliau statys naują spektaklį suaugusiems, taip pat teatre statys spektaklį dvi talentingos menininkės Olga Lapina ir Julija Skuratova, bus ir naujas Antano Dubros ir Šarūno Datenio spektaklis apie pasaulio sukūrimą“, – pasakoja „Lėlės“ teatro meno vadovas Vilmantas Juškėnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.