Kultūra

2015.09.08 13:45

Patirti kiną moksleivius kviečia „Skalvijos“ kino akademija

LRT.lt2015.09.08 13:45

„Skalvijos“ kino akademija (SKA) jau aštuntus metus kviečia vyresnių klasių moksleivius suvokti, pažinti, atrasti ir patirti kiną.

„Skalvijos“ kino akademija (SKA) jau aštuntus metus kviečia vyresnių klasių moksleivius suvokti, pažinti, atrasti ir patirti kiną.

9-12 klasių jaunuoliai leis laiką pažindindamiesi su iškiliomis kino asmenybėmis ir jų kūryba, filmuodami savo pirmuosius trumpametražius filmus, o vėliau – jų premjeras pristatydami „Skalvijos“ kino centro ekrane, teigiama „Skalvijos“ pranešime spaudai.

Kasmet apie 30 moksleivių priimanti akademija šiemet ketina priimti 45. Registracija į SKA vyksta iki rugsėjo 1 d.

„Jau praėjusiais metais per pokalbius su būsimaisiais studentais supratome, kad turime plėstis. Norinčiųjų mokytis kino buvo kur kas daugiau, nei galėjome pasiūlyti vietų“, – pranešime cituojama „Skalvijos“ kino akademijos koordinatorė Kamilė Janulytė.

Būsimieji SKA studentai gali pasirinkti vieną iš dviejų mokymosi krypčių – dokumentinį arba vaidybinį kiną. Dokumentinio kino pirmakursius kuruos nuo akademijos įkūrimo čia dėstanti dokumentininkė Giedrė Beinoriūtė. Susitikimai su SKA studentais, dalijasi režisierė, jai kaskart kaip šventė, kupina smalsių akių, netikėtų klausimų ir jaunatviško entuziazmo kuo greičiau pradėti kurti pačiam. Tuo metu gausų būrį susidomėjusių vaidybiniu kinu atradimų ir išbandymų keliu ves jaunosios kartos kino režisieriai – Ieva Veiverytė ir Andrius Blaževičius.

Režisieriams talkins savo patirtimi su jaunuoliais besidalysiantys operatoriai, garso, montažo režisieriai, kino dalininkai ir kiti kino žinovai. Visas šias specialybes bus galima „pasimatuoti“ ir pasitikrinti, kuri dera labiausiai.

„Skalvijos“ kino akademijos įkūrėjai ketvirtadienį 15.30 val. kviečia į „Skalviją“, kur vyks SKA atvirų durų diena.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.