Kultūra

2015.09.08 13:45

Pianistas G. Januševičius atvers rusiškų brangenybių dėžutę

LRT.lt2015.09.08 13:45

Šeštadienį Šv. Kotrynos bažnyčioje skambės paskutinis šių metų naktinis fortepijono rečitalis. Šį dvidešimtojo „Kristupo vasaros festivalio“ renginių ciklą užbaigs retai Lietuvoje koncertuojantis pianistas Gintaras Januševičius.

Šeštadienį Šv. Kotrynos bažnyčioje skambės paskutinis šių metų naktinis fortepijono rečitalis. Šį dvidešimtojo „Kristupo vasaros festivalio“ renginių ciklą užbaigs retai Lietuvoje koncertuojantis pianistas Gintaras Januševičius.

F. Chopino ir J. Brahmso kūrinių interpretacijomis garsėjančio atlikėjo didžiąją repertuaro dalį sudaro rusų kompozitorių kūriniai.

„Mano, kaip menininko pareiga, ieškoti grožio, o XIX a. Rusijoje jo yra neišsemiami klodai. Šis koncertas – nedidelis simbolis to, kad šalis, pirmiausiai, tauta, jos tradicijos, jos kultūra, paprasti žmonės, o ne pora galingųjų... Mano Rusija – tai Čaikovskis, Rachmaninovas, Musorgskis, liaudies šokiai ir elegiškos melodijos. Būtent tuo ir noriu pasidalinti su publika“, – pranešime spaudai cituojamas pianistas G. Januševičius.

Fortepijono virtuozas su šiuo instrumentu nesiskiria nuo ketverių. Vokietijoje gyvenantis lietuvis, sulaukęs penkiolikos, debiutavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, o netrukus pasirodė ir Maskvos konservatorijos didžiojoje salėje. Nuo to laiko pianistui atsivėrė prestižinių pasaulio salių durys – „Palau de la Música Catalana“ Barselonoje, „Salle Wilfrid-Pelletier“ Monrealyje, „Sala Mozart“ Saragosoje, „Salle Cortot“ Paryžiuje ir kt. G. Januševičius koncertavo su daugiau nei 40 orkestrų, žymiausiuose festivaliuose scena dalijosi su Gidonu Kremeriu, Arkadijumi Volodosiu, Nikolaju Luganskiu, Žaku Lusje bei Jorgu Vidmanu.

Kaip teigiama pranešime, muzikantas neapsiriboja solinių programų atlikimu ir koncertine veikla su įvairiais orkestrais Europoje bei už jos ribų – jam nesvetimas organizatoriaus ir dėstytojo amplua. G. Januševičius organizuoja festivalius, koncertus, yra koncertų serijos „Plathner`s Eleven“, koncertų salės „Tangobrücke“ bei muzikinio konkurso „Die Hannoversche Börse für Musiktalente“ meno vadovas. Jau penkerius metus atlikėjas yra kviečiamas meistriškumu dalintis Japonijoje, Kinijoje, Izraelyje, Ispanijoje, Vokietijoje, Moldavijoje, Rumunijoje ir Italijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.