Kultūra

2015.09.08 13:45

Lankytojų srautai Klaipėdos muziejuose auga kaip ant mielių

Asta Kažukauskienė, Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Po trejų metų pertraukos atidarytas Jūrų muziejaus delfinariumas visą vasarą lūžta nuo lankytojų gausos. Tačiau ir kitų, mažesnių, muziejų darbuotojai sako, kad šiemet ne tik užsienio turistų, bet ir lietuvių, srautai auga kaip ant mielių.

Po trejų metų pertraukos atidarytas Jūrų muziejaus delfinariumas visą vasarą lūžta nuo lankytojų gausos. Tačiau ir kitų, mažesnių, muziejų darbuotojai sako, kad šiemet ne tik užsienio turistų, bet ir lietuvių, srautai auga kaip ant mielių.

Jūrų muziejus visada buvo vienas iš lankomiausių Lietuvoje, tačiau tokios lankytojų gausos kaip šiemet, teigiama, nėra buvę. Visą vasarą daugiau nei tūkstančio vietų delfinariumo salė – pilna, ne visi atvykusieji gauna bilietų į tos dienos pasirodymus.  

„Anksčiau birželio mėnesį mes turėdavome tuštesnes sales. Dabar, praktiškai nuo gegužės, salės yra užpildytos, o liepą kiekvieną dieną apsilanko bent 4 tūkst. lankytojų“, – sako Jūrų muziejaus ryšių su visuomene skyriaus vedėja Nika Puteikienė.

Vasaros pradžioje, pasak muziejaus atstovės, didesnę dalį lankytojų sudarė atvykusieji iš Latvijos, Kaliningrado srities, Lenkijos. Prasidėjus atostogų sezonui, plūstelėjo lietuviai. 

Esą žmonės per trejus metus trukusią delfinariumo rekonstrukciją išsiilgo žaismingųjų gyvūnų pasirodymų. Tačiau Klaipėdos rajono turizmo specialistai teigia, kad ir mažesniuose muziejuose lankytojų srautai šiemet auga lyg ant mielių. Ypač daugėja šeimų ar draugų kompanijų, keliaujančių automobiliais. 

„Manome, kad lietuviai pradeda atrasti Lietuvą, [pastebėti], kokia ji graži, kiek yra visko įdomaus. Pasirodo, kad per dieną galima automobiliu atvažiuoti ir pamatyti, pajusti daug gerų potyrių. Palyginę pirmuosius vasaros mėnesius, matome, kad turistų padaugėjo net iki 20 proc.“, – skaičiuoja Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė.

Tuo metu didžiųjų, Kultūros ministerijai pavaldžių, muziejų lankomumo rodiklius skaičiuojantys valdininkai sako, kad šių metų duomenų dar neturi.

„Kasmet lankytojų skaičius didėja 2–3 proc. Jei lygintume 2012 m. su 2013 m., tai didėjo 3proc., ir pernai apsilankė beveik  3 mln. 267 tūkst. žmonių. Džiaugiamės, kad lankytojai atranda muziejus, o muziejai jau moka pasikviesti“, – teigia Kultūros ministerijos Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vyr. specialistė Vaiva Lankelienė.

Be Jūrų muziejaus, delfinariumo, tarp lankomiausių šalies muziejų visada yra Trakų istorijos muziejus, Valdovų rūmai bei Lietuvos etno-kosmologijos muziejus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.