Kultūra

2015.09.08 13:45

Galerijoje „Arka“ – V. Lingio ir P. Gailiaus darbai

Ugnė Galadauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Vilniaus galerija „Arka“ kviečia aplankyti dviejų šiuolaikinių lietuvių menininkų parodas. Vytenio Lingio ir išeivijos dailininko Prano Gailiaus darbai – daugelyje šalių jau pripažinti, o kai kurie – Lietuvoje pirmą kartą eksponuojami kūriniai.

Vilniaus galerija „Arka“ kviečia aplankyti dviejų šiuolaikinių lietuvių menininkų parodas. Vytenio Lingio ir išeivijos dailininko Prano Gailiaus darbai – daugelyje šalių jau pripažinti, o kai kurie – Lietuvoje pirmą kartą eksponuojami kūriniai.

Viena iš dviejų atidarytų parodų „Ešerio noras“ – dar prieš dešimtį metų išeivijos menininkui P. Gailiui kilusios idėjos išsipildymas. Parodoje eksponuojamas Lietuvoje dar nematytas ciklas „Musė“, pasak paties autoriaus, nutapytas pagal neparašytą pjesę. Ciklas kartu su kitais kūriniais metaforiškai vaizduoja amžiną ešerio norą pagauti jį viliojančią musę.

„Daugelio pasaulio šalių mitologijoje musė yra velnio simbolis, ji yra gundytoja šiame cikle. O ešerys yra tas, kuris turi būti sugundytas ir užkibti. Ir „Ešerio noras“ ir yra, ar jisai nori būti sugundytas musės, ar ne“, – teigė parodos kuratorius Edvinas Žukas.

Kontrastingos spalvos, besikeičiančios nuotaikos, spontaniškumas ir mišrių technikų naudojimas – P. Gailiaus kūrybai būdingi bruožai.

Kartu su „Ešerio noru“ eksponuojama ir dailininko V. Lingio darbų paroda „Šviesa šviesoje“. Pasak dailėtyrininkės Nijolės Tumėnienės, abiejų abstrakčiojo meno kūrėjų darbus nuspręsta pristatyti kartu, nes juos vienija įvairus, kiek skirtingas, tačiau kartu ir panašus pasaulis – menininkams didelės įtakos turėjo Vakarų ir Japonijos kultūros.

„Menininkai didelį dėmesį skiria profesionalumui. [...] Manau, kad šiais laikais labai aktuali problema, nes ne visada apie tai pagalvojama. Kartais svarbu koncepcija, o profesionalumas – paskutiniam plane. Tai tuo šie dailininkai yra ir įdomūs“, – sakė dailėtyrininkė N. Tumėnienė.

Pasak tapytojo V. Lingio, Lietuvoje pirmą kartą eksponuojami jo paveikslai – dviejų paskutinių metų darbai, patirtų kelionių ir įspūdžių rezultatai.

„Pastaruoju metu labai trūksta vidinės šviesos. „Šviesa šviesoje“ – žmonės, lyg ir vaikščiodami šviesoje, bet iš tikrųjų vaikšto tamsoje“, – aiškino dailininkas V, Lingys.

P. Gailiaus ir V. Lingio parodas galerijoje „Arka“ galima aplankyti iki rugpjūčio 23 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.