Naujienų srautas

Kultūra2014.08.14 14:33

Karmen kodą įminti mėgins I. Prudnikovaitė ir „4Tango“

LRT.lt 2014.08.14 14:33

Rugpjūčio 17 d. Vilniaus universiteto botanikos sodo ramybę sudrums ispaniškos muzikos šedevrai ir ugningi tango. Mecosopranas Ieva Prudnikovaitė drauge su ansambliu „4Tango“ žymiausios čigonės – Karmen – istoriją papasakos kiek kitaip, nei įprasta.

Rugpjūčio 17 d. Vilniaus universiteto botanikos sodo ramybę sudrums ispaniškos muzikos šedevrai ir ugningi tango. Mecosopranas Ieva Prudnikovaitė drauge su ansambliu „4Tango“ žymiausios čigonės – Karmen – istoriją papasakos kiek kitaip, nei įprasta.

Pranešime spaudai rašoma, kad Georges Bizet opera „Karmen“, kadaise pasitikta visuomenės pasipiktinimu ir skandalais, šiandien yra vienas populiariausių kūrinių, karaliaujantis visų žymiausių pasaulio operos teatrų repertuaruose.

Vos suskambus pirmiesiems uvertiūros garsams, bet kurioje koncertų salėje publika nuščiūva, o atmosfera įsimagnetina... Įtraukiančio siužeto, temperamentingos, nepriklausomos, stiprios ir fatališkos Karmen istorija – tai raktas į paslaptingą moters prigimtį. Opera mėgiama ne tik klausytojų, bet ir pačių menininkų, kurie nepaliauja ieškoti naujų, ryškesnių, dar labiau intriguojančių charizmatiškosios čigonės spalvų.

Įkvėpti šios istorijos, lietuvių muzikai – dainininkė I. Prudnikovaitė ir ansamblis „4Tango“ – ryžosi įminti „Karmen kodą“, kurdami temperamentingosios čigonės paveikslą per ispaniškos muzikos šedevrus bei ugningus tango.

„Čia nebus arijų ar sudėtingų vokalinių ciklų. Tai kūriniai, kurių kiekvienas pasakoja vis kitą istoriją, atskleidžia vis kitą emociją, tačiau alsuoja ispanišku temperamentu. Karmen – moters portretas. Moters, kuri gali būti visokia. O muzika norisi perteikti Ispanijos pakrantės kvapą, flamenko šokėjo žvilgsnį, sandalų aidą grįstoj gatvelėj“, – pasakoja I. Prudnikovaitė.

Tai – nemenkas iššūkis, tačiau I. Prudnikovaitei Karmen vaidmuo gerai pažįstamas, tad ir varijuoti ji nebijo. Šią partiją atlikėja dainavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, Latvijos nacionalinėje operoje, Eseno ir Braunšveigo operos teatruose Vokietijoje. Būtent už ypatingai ryškų debiutą su šiuo vaidmeniu 2009 m. dainininkė buvo išrinkta „Metų operos soliste“ ir laimėjo „Operos Švyturį“.

Scenoje kartu su soliste pasirodys ansamblis „4Tango“: Kristina Žebrauskaitė (akordeonas), Feliksas Zakrevskis (fortepijonas), Birutė Bagdonienė (altas) ir Donatas Bagurskas (kontrabosas).

Jau 15 metų gyvuojančio ansamblio „4Tango“ pavadinimas, kaip juokauja jo nariai, atskleidžia, jog šie „keturi muzikantai pamišę dėl tango“. Jie seniai tituluojami argentinietiškojo tango ambasadoriais Lietuvoje, tačiau ypatingai vertinami už kokybiškus, originalius muzikinius eksperimentus su įvairiausių žanrų atstovais, tarp kurių  – Judita Leitaitė (sopranas), Jeronimas Milius (vokalas), Li Ming Chen (fleita, Taivanas), Neda Malūnavičiūtė (vokalas) ir kt.

Ispaniškas temperamentas, užburianti tango muzika ir ugningosios Karmen paslaptys – visa tai rugpjūčio 17 d. 19 val. Vilniaus botanikos sode.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi