Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Valdovų rūmams dar prireiks milijonų

BNS 2015.09.08 13:45

Papildomiems Valdovų rūmų darbams artimiausiu metu planuojama skirti iki 3 mln. litų. Projekto vykdytojai skaičiuoja, jog visiškam rūmų užbaigimui reikės dar apie 12 mln. litų.

Papildomiems Valdovų rūmų darbams artimiausiu metu planuojama skirti iki 3 mln. litų. Projekto vykdytojai skaičiuoja, jog visiškam rūmų užbaigimui reikės dar apie 12 mln. litų.

Apie papildomus darbus, kurie perkami iš projekto rangovo „Panevėžio statybos tresto“ (PST), centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbė projektą įgyvendinanti valstybės įmonės „Vilniaus pilių direkcija“.

Įmonės laikinasis direktorius Danius Malinauskas BNS sakė, kad papildomų darbų kaina neturėtų viršyti 5 proc. visos sutartyje su PST numatytos sumos (61,3 mln. litų.), t.y. apie 2,9 mln. litų.

Pasak jo, dalis papildomų darbų turėtų būti pradėti jau šiemet, o visiškam rūmų užbaigimui reikėtų dar 12 mln. litų.

„Mes sakome, kad turėtų 75 milijonų litų (antrajame statybų etape – BNS) užtekti Valdovų rūmams užbaigti (...). Yra nupirkta darbų už 61 mln. litų su trupučiu, reikia dar už 12 mln. litų nupirkti, bet tai nebūtų susiję su jokiais papildomais darbais“, –  sakė jis.

D. Malinausko teigimu, esant pastoviam finansavimui statybos darbai būtų baigti iki 2018-ųjų.

Valdovų rūmų statybų projektą vykdo viena didžiausių Lietuvoje statybos grupių Panevėžio statybos trestas ( PST). PST grupės įmonė „Vilniaus papėdė“ 2000 metais buvo pasirašiusi visų Valdovų rūmų statybos darbų sutartį, tačiau 2010-aisiais Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) nustatė, kad pasirašant sutartį buvo padaryta klaidų, todėl nurodė ją nutraukti.

Kultūros ministerijos iniciatyva 2011 metais nuspręsta Valdovų rūmų atstatymo darbus padalyti į dvi – A ir B dalis. „Vilniaus papėdei“ leista užbaigti A dalies darbus, ir tuomet, įgyvendinant VPT nurodymus, sutartis su bendrove buvo nutraukta.

2013 metų kovą pasirašyta 61,3 mln. litų sutartis tiesiogiai su PST dėl Valdovų rūmų B dalies statybų, darbus tuomet numatyta baigti iki 2017-ųjų pabaigos.

Iš viso nuo projekto įgyvendinimo pradžios Valdovų rūmų atkūrimui jau išleista 269 mln. litų.

Prieš 200 metų nugriauti Vilniaus žemutinės pilies Valdovų rūmai atkuriami virš 1987-2001 metais atkastų rūmų liekanų. Tai Vilniaus pilių komplekso sudėtinė dalis – kunigaikščių rūmai, stovėję tarp Katedros ir Pilies kalno. Rūmai susideda iš keturių korpusų su uždaru kiemu.

Sprendimas atstatyti Valdovų rūmus sulaukė prieštaringų vertinimų ir visuomenėje, ir tarp istorikų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi