Kultūra

2014.08.13 21:53

Mirė Holivudo legenda L. Bacall

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.08.13 21:53

Eidama 90 metus mirė Holivudo legenda, teatro ir kino aktorė Lauren Bacall. Aktorė yra neatsiejama Amerikos kino aukso amžiaus dalis, už indėlį į kino meną įvertinta Oskaru.

Eidama 90 metus mirė Holivudo legenda, teatro ir kino aktorė Lauren Bacall. Aktorė yra neatsiejama Amerikos kino aukso amžiaus dalis, už indėlį į kino meną įvertinta Oskaru.

Lauren Bacall išgarsėjo vaidmenimis 5-ojo ir 6-ojo dešimtmečių Holivudo juostose. Gimusi kaip Betty Joan Perske, ji buvo Niujorko žydų imigrantų iš Lenkijos ir Vokietijos dukra, taip pat 9-ojo Izraelio prezidento Shimono Pereso pusseserė.

Karjerą pradėjusi kaip fotomodelis, devyniolikmetė L. Bacall pasiekė tokio žinomumo, kad buvo pakviesta vaidinti filme „Turėti ir neturėti“ drauge su būsimu vyru aktoriumi Humphrey Bogartu. Jie drauge vadino dar keliose juostose.

L. Bacall buvo vadinama viena stilingiausių Holivudo aktorių, atpažįstama dėl išskirtinio veido ir kimaus balso.

Aktorė vaidino drauge su Marilyn Monroe filme „Kaip ištekėti už milijonieriaus“, tarp kitų garsių jos filmų – „Žmogžudystė Rytų eksprese“ drauge su Ingrid Bergman ir Seanu Connery ar juosta „Harperis“ su Paulu Newmanu.

1960-ųjų pabaigoje aktorė ėmė mažiau filmuotis, daugiau vaidinti teatre, už vaidmenis Brodvėjuje įvertinta Tony apdovanojimais.

Sulaukusi 70-ies, praėjus daugiau nei 50 metų nuo debiuto, aktorė vėl ėmė vaidinti kine. 1997-aisiais už antraplanį vaidmenį Barbaros Streisand juostoje „Veidrodis su dviem veidais“ Bacall laimėjo Auksinį gaublį ir buvo nominuota Oskarui.

Aktorė vaidino ne tik Amerikoje, sukūrė vaidmenis ir Larso fon Triero filmuose „Dogvilis“ ir „Manderlėjus“, taip pat įgarsino nemažai animacinių filmų.

Prieš penkerius metus L. Bacall apdovanota Oskaru už viso gyvenimo nuopelnus, pabrėžiant jos indėlį į kino aukso amžių. L. Bacall mirė patyrusi insultą, likus mėnesiui iki 90-ojo gimtadienio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.