Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Mirė aktorius R. Williamsas

BNS 2015.09.08 13:45

„Oskaro“ laureatas, aktorius ir komikas Robinas Williamsas pirmadienį mirė, įtariama, kad jis po kovos su depresija nusižudė.

„Oskaro“ laureatas, aktorius ir komikas Robinas Williamsas pirmadienį mirė, įtariama, kad jis po kovos su depresija nusižudė.

Tokių liaupsinamų filmų kaip „Gerasis Vilas Hantingas“ (Good Will Hunting), „Labas rytas, Vietname“ (Good Morning Vietnam) ir „Ponia Dautfajė“ (Mrs Doubtfire) žvaigždė buvo rasta negyva namuose Tibiurone Kalifornijos šiaurėje, prieš vidurdienį, pranešė policija.

Mirus 63 metų R. Williamsui, kuris yra vienas mylimiausių savo kartos komikų, ėmė plūsti skausmingos užuojautos žinutės.

Prezidentas Barackas Obama pavadino jį „vieninteliu“, o Holivudo titanas Stevenas Spielbergas, kuris buvo artimas velionio draugas, – „komedijos genijaus audra“.

Marino apygardos šerifo departamento pareiškime sakoma, kad R. Williamso mirtis atrodo kaip „savižudybė dėl uždusimo“.

Aktoriaus veterano atstovė sakė, kad velionis prieš mirtį sirgo depresija, o pats R. Williamsas praeityje yra atvirai kalbėjęs apie savo kovas su alkoholizmu ir piktnaudžiavimu narkotikais.

„Robinas Williamsas šį rytą mirė. Pastaruoju metu jis grūmėsi su sunkia depresija, – sakoma Maros Buxbaum pareiškime. – Tai tragiška ir staigi netektis. Šeima pagarbiai prašo privatumo jai gedint šiuo labai sunkiu metu“.

Sielvartaujanti žmona Susan Schneider paragino milijonus velionio gerbėjų prisiminti jo genijų juokinti.

„Šį rytą netekau savo vyro ir geriausio draugo, o pasaulis neteko vieno mylimiausių savo artistų ir nuostabių žmonių“, – sakė S. Schneider, trečioji aktoriaus žmona. Jiedu susituokė 2011 metais.

„Esu visiškai (prislėgta) sielvarto. Robino šeimos vardu mes prašome privatumo mūsų didžio sielvarto laiku. Tokiu metu, kai jis prisimenamas, mes viliamės, kad bus akcentuojama ne Robino mirtis, o tos nesuskaičiuojamos džiaugsmo ir juoko akimirkos, kurias jis suteikė milijonams“, – sakoma pareiškime.

Pradėjęs savo karjerą kaip estrados komikas, R. Williamsas išgarsėjo su kultine JAV televizijos situacijų komedija „Mork & Mindy“, kurioje savo anarchinį, energingą stilių pasitelkė įkūnydamas ateivį, bandantį pritapti Žemėje.

9-ajame ir 10-ajame dešimtmečiuose jis sukūrė virtinę didžiojo ekrano hitų, kurie pademonstravo jo fenomenalius kalbėjimo ir improvizacijos įgūdžius.

1987 metų filmas „Labas rytas, Vietname“, kuriame jis įkūnijo šnekų kariškių radijo didžėjų, pelnė jam pirmąją iš keturių jo gautų „Oskarų“ nominacijų.

Ir nors tas vaidmuo galėjo būti pritaikytas šio trijų vaikų tėvo komiko talentui, jis kritikų liaupses pelnė ir rimtesnėmis dramomis.

Tolesnes „Oskarų“ nominacijas jam atnešė įkvepiančio anglų literatūros mokytojo Džono Kitingo vaidmuo 1989 metų filme „Mirusių poetų draugija“ (Dead Poets Society) ir protiškai sergančio, dėl žmonos netekties gedinčio benamio vaidmuo 1991 metų juostoje „Karalius žvejys“ (The Fisher King).

Galiausiai patį „Oskarą“ – geriausio antrojo plano aktoriaus – jis gavo už 1997-ųjų „Gerąjį Vilą Hantingą“. Šis filmas taip pat padėjo karjeras Holivude padaryti Mattui Damonui ir Benui Affleckui.

B. Obama, kuris šiuo metu atostogauja Martos Vynuogyne Masačusetse, paminėjo visą virtinę mėgstamų R. Williamso vaidmenų.

„Robinas Williamsas buvo lakūnas, gydytojas, džinas, auklė, prezidentas, profesorius, ... Piteris Penas ir visa, kas tarp jų. Bet jis buvo vienintelis“, – sakoma B. Obamos pareiškime.

„Jis atėjo į mūsų gyvenimą kaip ateivis, bet galiausiai palietė kiekvieną žmogaus dvasios elementą“, – pridūrė prezidentas, turėdamas omenyje R. Williamsą išgarsinusį ateivio Morko vaidmenį televizijoje.

„Jis mus prajuokindavo. Jis mus pravirkdydavo. Jis nemokamai ir dosniai dalijosi savo neišmatuojamu talentu su tais, kuriems jo reikėjo labiausiai – nuo mūsų karių, esančių užsienyje, iki atstumtųjų mūsų pačių gatvėse“, – dalijosi prisiminimais B. Obama.

Garsus kino režisierius Stevenas Spielbergas taip pat pagerbė „komedijos genijų“.

„Robinas buvo žaibuojanti komedijos genijaus audra, o mūsų juokas buvo griaustinis, kuris jį palaikydavo“, – sakė S. Spielbergas.

„Jis buvo bičiulis, ir negaliu patikėti, kad jo nebėra“, – pridūrė S. Spielbergas, kuris, kaip žinoma, dažnai kalbėdavosi telefonu su R. Williamsu, kad pakeltų sau ūpą filmuodamas 1994 metais išleistą šiurpią Holokausto dramą „Šindlerio sąrašas“ (Schindler's List).

S. Spielbergo žodžius atkartojo daugelis pramogų pramonės veikėjų, sukrėstų žinios apie komiko mirtį.

„Negaliu patikėti naujienomis apie Robiną Williamsą. Jis tiek daug atidavė tokiai daugybei žmonių... Mano širdis sudaužyta“, – komikė ir pokalbių laidų vedėja Ellen DeGeneres parašė socialiniame tinkle „Twitter“.

Holivudo komikas Steve'as Martinas pridūrė: „Negalėčiau būti labiau priblokštas Robino Williamso netekties – mensch (jidiš kalba – garbingo ir doro žmogaus), didžio talento, vaidybos partnerio, nuoširdžios sielos.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi