Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Klaipėdos galerijoje – U. Žilytės paroda

Grafikė Ugnė Žilytė kviečia apsilankyti Klaipėdos galerijoje atidarytoje dviejų dalių parodoje – grafikos „Suvenyrai“ ir tapybos „Geri daiktai“. 

Grafikė Ugnė Žilytė kviečia apsilankyti Klaipėdos galerijoje atidarytoje dviejų dalių parodoje – grafikos „Suvenyrai“ ir tapybos „Geri daiktai“. 

Daugelis žmonių, keliaujančių po egzotiškas šalis parsiveža suvenyrų, kurie dažniausiai nugula į stalčius ar lentynas. Nuo jaunumės mėgstanti keliauti grafikė U. Žilytė sako į dvylikos estampų ciklą „Suvenyrai“ sudėjusi tai, ką žodžiais, grįžus iš kelionės, sunku

„Į estampus aš sudėjau savo asmeninius, kartais netgi intymius prisiminimus, išgyvenimus, jausmus. Todėl jie gal neprimena kelionių paveikslėlių“, – kalba U. Žilytė. 

Grafikė sako, kad nutolusi nuo dokumentinio fiksavimo, galėjo giliau pažvelgti į kelionėse patirtus išgyvenimus. Beje, estampai, kurie atlikti tradicinėmis oforto, sausos adatos, mecotintos technikomis, pasak menininkės – nepaprastai ilgas ir sudėtingas procesas. 

Skirtingai nei drobės, nutapytos šią vasarą, vienu įkvėpimu. Tapybos darbų ciklas „Geri darbai“ pristatomas pirmą kartą.

„Tai proga pasidžiaugti spalva, pasimėgauti pačiu procesu ir puiki vasaros pramoga. Visi šie kūriniai ir gimė iš tokios vasaros pramogos,nes vasara yra nepaprastai geras metas dailininkui. Dėl to,kad saulė aukštai, daug dienos šviesos, kuri taip reikalinga tapant“, – teigia grafikė.

Grafikos ir tapybos paroda Klaipėdos galerijoje veiks iki rugsėjo dešimtos dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi